Pri výbere nového matraca myslite na všetky detaily

podľa spravca
0 komentár
Pri výbere nového matraca myslite na všetky detaily

Ak cítite pri spánku diskomfort, je čas vymeniť starý matrac za nový a dopriať si plnohodnotný spánok. Okrem zdravého spánku vám kvalitný a správne vybraný matrac pomôže eliminovať bolesti chrbta, kĺbov alebo prejavy alergie. Dá sa povedať, že matrac je kúzelníkom vo vašej posteli.

Kedy je potrebné matrac vymeniť

Matrace starnú presne tak isto ako ostatné veci dennej potreby. Ich výmena by mala prebiehať každých 8 až 10 rokov resp. podľa potreby. Životnosť matraca vám pomôže predĺžiť matracový chránič. Ani ten však nezabráni nutnosti výmeny matraca, ak cítite, že je matrac vyležaný alebo sa zmení váš zdravotný stav. Práve zdravotný stav by ste mali zohľadniť ako prvý parameter pri výbere matraca. Iné matrace sú vhodné pre alergikov, iné pre seniorov a iné pre ľudí s problémami pohybového aparátu alebo ochoreniami chrbtice. Kvalitný matrac dokáže prejavy mnohých ochorení zmierniť.

Vyberajte matrac podľa tvrdosti

Matrace sa vyrábajú v rôznom spektre tvrdosti. Univerzálne sú matrace strednej tvrdosti. Do tejto skupiny patria napríklad penové alebo pružinové matrace. Vyhovujú väčšine ľudí a ich schopnosť dokonale sa prispôsobiť krivkám tela pomáha skvalitniť spánok. Kompromisom je matrac, ktorý je obojstranný a tým pádom má na oboch stranách rôznu tvrdosť. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že tvrdšie matrace sú vhodné skôr pre ľudí s vyššou váhou a mäkšie pre vyšších ľudí alebo ľudí nižšej hmotnosti.

Nezabúdajte na výber materiálu

Matrace sa vyrábajú z rôznych materiálov, od ktorých závisia ich vlastnosti i životnosť. Najčastejšie sa stretnete s matracmi vyrábanými z PUR peny. Ak si vyberiete matrac z PUR peny berte ohľad na jej hustotu. Čím je hustota vyššia, tým je matrac kvalitnejší. PUR pena je hrejivá, ale nedokáže dobre odvádzať vlhkosť. Z hľadiska komfortu a správnej polohy tela je najlepšou voľbou matrac z lenivej peny. Tento matrac sa plne prispôsobí polohe tela a zároveň dodá telu potrebnú oporu. Pružinové matrace odolávajú vlhkosti a bránia usádzaniu baktérií a roztočov. Vyššou triedou pružinových matracov sú matrace taštičkové. Ide vlastne o pružiny obalené vrstvou PUR peny, HR peny, latexu a iných materiálov. Taštičkové matrace sú prispôsobivé a vhodné pre ľudí s pohybovými problémami.

Spoľahnite sa na odborníkov

Ak si nie ste istí výberom matraca, obráťte sa na odborníkov z e-shopu matracentrum.sk. Kliknutím na webové stránky tohto internetového obchodu sa dostanete k najkvalitnejším matracom alebo si môžete zakúpiť Materasso paplóny či iné lôžkoviny. Nikdy však nezabúdajte na to, že pohodlný matrac blahodarne pôsobí na vaše zdravie, a preto pri kúpe matraca nešetrite na úkor kvality.

 

Tiež sa ti môže páčiť