Ako dlho a čo všetko je potrebné k vybaveniu hypotéky

podľa spravca
0 komentár

Po prieskume bánk ste si určite uvedomili, že je k hypotéke potrebné veľké množstvo papierov a potvrdení. Podľa spôsobu stavby a kúpy sa podklady a doklady líšia, preto odporúčame sa vždy spojiť so špecialistami.

  • Doklad totožnosti
  • Potvrdenia o príjme
  • Doklady preukazujúce kúpu nehnuteľnosti – akým je rezervačná zmluva, zmluva o budúcej kúpnej zmluve
  • Znalecký posudok pre stanovenie hodnoty nehnuteľnosti

Ako dlho trvá vybavenie hypotéky?

  1. Prieskum aktuálnych ponúk v bankách, príprava konkrétnych ponúk a ich porovnanie vám môže zabrať cca 10 až 14 dní. Všetko závisí od počtu bánk, ktoré sa rozhodnete osloviť, na akých zamestnancov na priehradke narazíte a v neposlednom rade, aká je vaša znalosť problematiky.
  2. Zozbieranie a príprava podkladov k žiadosti o hypotéku na vašu vybranú konkrétnu nehnuteľnosť Vám zaberie zhruba 1 týždeň.
  3. V banke od momentu dodania až po schválenie hypotéky je odlišný, kvôli veľa premenným, ale bežne sa to v bankách pohybuje od 48 hodín do 5 dní.
  4. Čerpanie hypotéky závisí od podmienok čerpania hypotéky a tie sa odvíjajú od náročnosti úverového prípadu. Zase sú tu premenné ako je predávajúci, takže táto doba sa môže tiež meniť.

Ak sa obrátite na profesionálov, stretnutie s hypotekárnym poradcom Vám potrvá približne 45 minút a pri ďalšom cca 60-minútovom stretnutí sa už budete radiť / rozhodovať nad konkrétnymi ponukami a riešeniami vhodného úveru od konkrétnej banky. Miesto niekoľkodňových behaní po bankách, viete všetky potrebné údaje o ponuke získať už za cca 2 hodiny celkového času.

Najdlhšia fáza vybavenia hypotéky je v jej prieskumnom a prípravnom štádiu, teda kým tú najlepšiu hypotéku práve pre Vás vyberieme. Ďalší štandardný proces je už relatívne kratší. Samozrejme, prípadné komplikácie môžu tento proces predĺžiť. Ale práve nato je tu náš hypotekárny poradca, aby Vám vybavenie hypotéky uľahčil a odbremenil Vás od vybavovania v bankách, nech sa Vy môžete venovať príjemnejším veciam.

Tiež sa ti môže páčiť