Ako dosiahnuť jedinečný dizajn fasády

podľa spravca
0 komentár
Ako dosiahnuť jedinečný dizajn fasády

Nie je nič horšie ako radové zástavby alebo domy v ulici, ktoré sa podobajú jeden na druhý. Pred výstavbou domu si dobre premyslite, či chcete zapadnúť do šedivého priemeru, alebo túžite po dome so špičkovým dizajnom. Ak sa k prepracovanému dizajnu pridá funkčnosť, tak ste vyhrali na plnej čiare. Ako dosiahnuť, aby bol váš dom jedinečný? Pomocou výberu vhodnej fasády.

Najčastejšie využívané materiály na výrobu fasád

Pod pojmom fasáda si väčšina ľudí predstaví klasickú bielu omietku. Viac odvážni jedinci fasádu natrú farbou a pri tomto počine končí všetka fantázia. Je pravda, že biela fasáda sa hodí ku klasickým škridlovým strechám a znesú ju tiež plechové strechy. Na dedinách alebo vo vysokohorských oblastiach je okrem omietky na stenách domov vidieť drevo.

Drevenej fasády sa nemusíte obávať, pretože súčasné technológie zabraňujú tomu, aby sa pod drevom udržala vlhkosť. Drevené fasády sú však značne drahé. Populárne sú rôzne fasádne dosky, napríklad vyrobené z vláknocementu.

Dosky sú žiadané kvôli poveternostnej odolnosti a dlhej životnosti. Podobne dlhú životnosť majú keramické fasády. Keramike dávajú prednosť majitelia domov, ktorým hrozí vplyvom prostredia degradácia stien vlhkosťou. Na keramike sa totiž neusadí žiadna nečistota alebo ju nezničia rastliny. Maximálne odolné voči vlhkosti i slnečnému žiareniu sú trapézové krytiny. Zbavte sa mylnej predstavy, že plech patrí len na fasády polyfunkčných budov.

Trapézové krytiny by nemali chýbať na fasáde žiadneho domu v modernom vzhľade.

plechové strechy

Trapézové plechy majú všestranné využitie

Trapézové plechy nájdete na fasádach alebo na strechám budov na každom kroku. Pred rokmi sa využívali hlavne na prekrytie výrobných hál, prístreškov alebo garáží. Dnes sa technologické postupy ich výroby zmenili, čo vám dokáže každý výrobca strešných a fasádnych krytín.

Povrchovou úpravou (pozinkovanie, hliníková úprava) sa z trapézových plechov stali žiadané krytiny fasád. Čoraz častejšie ich nájdete aj vo forme striech, pretože plechové strechy majú všetky vlastnosti škridlových striech, ale sú oveľa lacnejšie.

Konštrukcia trapézovej fasády za pár hodín

Trapézové fasády sú nielen lacnejšie, ale tiež urýchlia proces výstavby, pretože ich montáž je veľmi jednoduchá vďaka nízkej váhe plechu. Veľmi vysoká pevnosť takejto fasády je zárukou, že steny vášho domu nebudú zničené po búrke alebo nezačnú meniť farbu vplyvom slnečného žiarenia. Ak sa rozhodnete spojiť trapézovú fasádu s plechovou strechou, dosiahnete celistvý vzhľad. Takéto spojenie je farebne stále, odolné voči poškriabaniu a neoberie vás o čas, pretože trapézové krytiny sú bezdúržbové. Obráťte sa na firmu Blachotrapez a dajte vášmu bývaniu nový rozmer.

 

Tiež sa ti môže páčiť