Ako pretvoriť kuchyňu bez veľkých výdavkov?

podľa spravca
0 komentár
Ako pretvoriť kuchyňu bez veľkých výdavkov?

Cítite, že je čas na zmenu kuchyne, no rozpočet vám nedovolí príliš vyskakovať?  Čo keby sme vám povedali, že existuje niekoľko jednoduchých a cenovo dostupných spôsobov, ako vašej kuchyni vdýchnuť nový život? Poďme sa pozrieť na niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu oživiť priestor, bez toho, aby ste minuli veľa peňazí.

1. Výmena drezovej batérie a drezu

Okrem kuchynskej linky sú jedným z najviditeľnejších prvkov drezy do kuchyne. Staré, poškodené alebo staromódne drezy uberajú na kráse kuchyne. Nové kuchynské drezy a drezové batérie oživia jej vzhľad bez veľkých nákladov. Dnešný trh ponúka širokú škálu dizajnov a materiálov, takže nájdenie toho správneho pre váš štýl nebude žiadny problém.

Čo poviete na tento granitový drez s batériou v rovnakom štýle?

2. Pridanie náladového osvetlenia

Osvetlenie robí zázraky. Pridanie náladového osvetlenia pod skrinky alebo osvetlenie do vitrín kuchyni dodá útulný a prívetivý nádych. LED pásiky sú lacné a ich inštalácia nezaberie veľa času. Ak máte kuchynský ostrovček, taktiež môžete okolo neho pridať LED pásy.

3. Výmena jedálenských podložiek

Podložky na stôl sú síce drobný detail, avšak po rokoch si určite zaslúžia vymeniť. Moderné, farebné alebo vzorované podložky oživia jedálenský stôl a prinesú do kuchyne nový štýl. Aktuálne sú hitom kruhové podložky z morskej trávy.

 

4. Premaľovanie kuchynských skriniek

Máte zastarané alebo poškodené kuchynské skrinky? Skôr ako vymeníte celú linku, čo tak to vziať do vlastných rúk, obrúsiť skrinky a namaľovať ich? Týmto spôsobom môžete dosiahnuť provensálsky alebo industriálny štýl. Experimentujte s farbami a vzhľadom a ušetríte peniaze.

5. Vymeňte kľučky na skrinkách

Niečo tak jednoduché, ako výmena kľučiek spraví viditeľnú zmenu. Staromódna kuchyňa sa stane minulosťou. Výber je široký, na trhu nájdete vintage, minimalistické, kovové, drevené, rustikálne i zápustné kľučky a úchytky.

6. Pridajte bylinky a rastliny

Ešte sa na vašej parapete nevynímajú bylinky v dizajnových kvetináčoch? Vymeňte sušené za čerstvé. Okrem toho, že majú lepšiu chuť, kuchyňu pekne oživia a zútulnia. Okrem bylinnej záhradky na parapete sa môžete rozhodnúť aj pre visiace kvetináče.

Pretvoriť kuchyňu nemusí byť finančne náročný projekt. Výmena drezu, batérií, pridanie osvetlenia alebo zmena dekorácií, môže vašej kuchyni dodať nový vzhľad bez veľkých výdavkov. Venujte čas plánovaniu, hľadajte inšpiráciu a vaša kuchyňa bude žiariť novotou.

 

Tiež sa ti môže páčiť