Ako prežiť zvýšenie úrokovej miery pri hypotéke?

podľa spravca
0 komentár

Pri výbere vhodnej hypotéky sa veľakrát význam úrokovej sadzby preceňuje. Banky si totiž nemôžu dovoliť príliš vysoké odchýlky od konkurencie a rozdiely sú badateľné, čiže sa takmer vôbec neprejavia. Avšak, v priebehu splácania môžu úrokové sadzby narásť natoľko, že sa dlžník môže dostať do nepríjemností. Dá sa prežiť zvýšenie úrokovej miery pri splácaní hypotéky?

Banky sa neustále predbiehajú

Ak je aj pre vás najvýhodnejšia hypotéka prioritou na prvom mieste, pri jej výbere sa pravdepodobne rozhodujete na základe úrokovej sadzby, ktorá je určená danou bankou. Tie sa však využívajú ako jeden z hlavných nástrojov, ktorým sa môžu odlišovať od konkurencie. Preto v období, kedy sa sadzby znižujú a blížia sa na hranicu minima, pod ktoré už nie je možné zájsť, sa banky predbiehajú v zmysle, ktorá z nich ponúkne najnižšiu úrokovú mieru. Predovšetkým v období, kedy sú úrokové sadzby veľmi nízke a najkratšie fixácie veľmi lákavé, musia vziať potenciálni klienti v úvahu to, že takto výhodná sadzba sa po skončení fixačného obdobia môže s vysokou pravdepodobnosťou zvýšiť.

Pred tým, ako požiadate o hypotekárny úver je dôležité porovnanie hypoték, ktoré je kľúčové! Nerobte unáhlené rozhodnutia, nenechajte sa nahovoriť v prvej banke a radšej si všetko dôkladne overte, prípadne sa poraďte so špecializovanou firmou, ktorá má v oblasti hypoték bohaté skúsenosti a prehľad.

Požiadajte o pomoc

Možno sa pýtate, ako bojovať s vysokou úrokovou sadzbou, veď už teraz máte pocit, že je neprimerane vysoká. Najideálnejším riešením je hypotekárny špecialista, ktorý vám pomôže vyriešiť akúkoľvek situáciu v súvislostí s vašou hypotékou! Týmto spôsobom ušetríte množstvo času, energie i nervov, ba dokonca získate pomoc pri náprave problému a na jeho riešenie nebudete sami. Verte či neverte, nebudete prvý ani posledný, ktorý sa dostal do neľahkej situácie, tak prečo by ste sa mali hanbiť a nepožiadať o pomoc skúseného odborníka?

 

 

Tiež sa ti môže páčiť