Pozrite si tipy, ako sa pripraviť na sťahovanie

podľa spravca
0 komentár

Sťahovanie vášho bytu či iného priestoru vyžaduje naozaj veľa času. Celý proces si môžete zjednodušiť, ak sa na sťahovanie pripravíte vopred. Prečítajte si tipy, ktoré vám pri sťahovaní pomôžu.

Plánovanie sťahovania

Približne mesiac vopred by ste mali začať robiť prvé kroky k vášmu sťahovaniu. Ak viete približný dátum sťahovania, objednajte sa u sťahovacej firmy, resp. ak vám pri sťahovaní pomôžu známi, kontaktujte ich.

Zadovážte si škatule, pásky, označovače. Škatule si buď kúpite alebo sa popýtajte po supermarketoch, firmách, či nemajú nejaké nazvyš. Najlepšie sú také, ktoré sa na bokoch vedia pekne uchytiť. Vyberajte škatule približne rovnakej veľkosti, aby sa lepšie na seba ukladali. Okrem škatúľ budete potrebovať baliaci materiál, ktorý, ak si zavoláte sťahovaciu firmu, vám bude poskytnutý na predaj. Pripravte si aj lepiace pásky a rôzne označovače, ktorými si krabice označíte.

Zbavte sa nepotrebných vecí. Oblečenie, ktoré už nosiť nebudete. Dekorácie, ktoré sa do vášho nového bytu či domu hodiť nebudú. Jednoducho veci, ktoré si myslíte, že už nevyužijete. Urýchli vám to proces sťahovania a zmenší celkový objem vecí na sťahovanie.

Ako postupovať pri balení?

Trocha organizácie je vhodné použiť aj pri balení. Začnite vecami, ktoré momentálne nepoužívate. Napríklad nejaké sezónne oblečenie a obuv či knihy. Čím viac sa bude blížiť deň vášho sťahovania, tým viac vecí budete môcť zabaliť. Úplne nakoniec si nechajte nábytok, ktorý aspoň čiastočne rozoberte (označte si jednotlivé kusy, aby ste pri skladaní nemali problém s montážou). Snažte sa ukladať do škatúl podobné veci. Napríklad budete mať škatuľu označenú s názvom “kuchyňa”, kde budete mať uložené veci z kuchyne. Takéto členenie vám uľahčí proces vybaľovania sa. Krehké veci, napr. výrobky zo skla treba pri sťahovaní poriadne zabaliť, aby sa pri prevoze nezničili. Rovnako je užitočné označiť krabicu s krehkým materiálom po obvode viditeľnou farebnou páskou, aby sa pri jej sťahovaní dbalo na zvýšenú opatrnosť.

Škatuľa prvej pomoci

Určite si vyčleňte aspoň jednu škatuľu, kde budete mať potrebné veci “po ruke”. Čo ak sa vám pri sťahovaní prihodí zranenie? Budete potrebovať obväz a dezinfekciu. Rovnako musíte mať pri sebe doklady a hygienické potreby.

V deň sťahovania vás čaká finálna prehliadka vášho starého bytu. Pozrite sa, či ste si pobalili naozaj všetko. Na záver si byt, dom alebo kanceláriu po sebe upracte. Stačí pozametať, utrieť prípadný prach či špinu, ktoré vznikli pri sťahovaní. Aj to o vás niečo vypovie, a predsa len sa budú noví ľudia, ktorí prídu do vášho bytu cítiť príjemnejšie, ak bude v čistom stave. Celý proces sťahovania vám môže uľahčiť aj sťahovacia firma.

Montáž a demontáž nábytku či likvidácia nepotrebného materiálu patria tiež medzi služby sťahovacej firmy. Odpadne vám tak značná časť práce a vy si budete môcť viac užívať radosť z vášho nového bývania.

Tiež sa ti môže páčiť