Príprava plastových okien na zimu

podľa spravca
0 komentár

Vedeli ste, že zima je obzvlášť pre plastové okná tým najnáročnejším ročným obdobím? Nielen, že musia odolávať silnému mrazu, hustému sneženiu a nepriaznivým výkyvom počasia, ale taktiež nepríjemnému vetru i dažďu, ktorý môže okno ako také výrazne opotrebúvať. Ako tomu zabrániť? Dá sa to vôbec? Pochopiteľne, že áno, len treba vedieť ako!

Kontrola okien pred zimou musí byť!

Pred tým, ako vôbec začne zima, je nutné kvalitné plastové okná vopred ošetriť, a to konkrétne skontrolovať ich technický stav i tesnenie a prípadne vykonať ochranný náter. Základom teda je, aby z domu neunikalo teplo, keďže v zime by ste behom krátkej chvíle pocítili v interiéri nepríjemný chlad a tomu sa chce pochopiteľne vyhnúť každý z nás.  Veď kto by chcel platiť niekoľkonásobne vyššie poplatky za vykurovanie, však? Práve z tohto dôvodu sa oplatí zistiť ešte pred zimou, v akom stave sú vaše plastové okná, čo sa týka predovšetkým moderných okien a v prípade zistenia akýchkoľvek nezrovnalostí netreba váhať a okamžite zavolať špecialistu.

Pravidelná údržba okien je základ

Aj kvalitné plastové okná Bratislava potrebujú pravidelnú údržbu, teda umyť aspoň dva krát ročne. Stačí vám bežný roztok, čiže saponát, jemná handrička a pokiaľ by ste náhodou našli na oknách zbytky po stavebných prácach, môžete použiť aj špongiu a opatrne ich odstrániť. Vyvarujte sa však agresívnym čističom, drsným „húbkam“ a prostriedkom, ktoré by mohli mechanicky poškodiť povrch okien! Avšak, nikdy nevykonávajte povrchovú úpravu vtedy, keď je teplota vzduchu 5° Celsia a menej, kedy by sa mohla ich kvalita i životnosť znehodnotiť.

Vetrajte!

V neposlednom rade nezabúdajte i počas chladných mesiacov pravidelne vetrať, keďže tým nielen prevetráte jednotlivé miestnosti v byte, ale i zabraňujete vzniku plesní v okolí okien, ktoré sú zväčša výsledkom nevetraných priestorov.

 

Tiež sa ti môže páčiť