Ako si vybrať ten správny digestor do kuchyne

podľa spravca
0 komentár
Ako si vybrať ten správny digestor do kuchyne

Digestor do kuchyne je povinným prvkom bývania, ktorý účinne odstraňuje nepríjemné pachy a dusenie v miestnosti a zabraňuje vzniku lepkavého filmu na povrchoch. Tieto zariadenia sa spravidla inštalujú nad povrch sporáka a pripevňujú sa k stene.

Dnes si môžete vybrať model dokonale vytvorený pre konkrétnu kuchyňu, berúc do úvahy veľkosť miestnosti, činnosť používania a všeobecný štýl kuchynského nábytku. Existujú však určité kritériá výberu.

Výkon. Počas aktívneho varenia sa vzduch musí úplne obnoviť raz za 5 minút, takže ukazovateľ produktivity by mal byť v priemere 11-krát väčší ako objem kuchyne (výpočet objemu kuchyne: plocha miestnosti vynásobená výškou stropu) .

Šírka. Mala by byť väčšia ako šírka sporáka, aby sa tuk a výpary neusadzovali na susednom nábytku. Populárna šírka kapoty je 600 a 900 mm, ale existujú aj neštandardné: 500, 700 mm a dokonca viac ako meter.

Najobľúbenejším spôsobom pripevnenia digestorov je na stenu. Takto sú inštalované kupolovité, a šikmé digestory. Niekedy môže byť zariadenie inštalované na stenu v rohu. Digestor by mal byť upevnený vo výške uvedenej v pokynoch. Ak tieto údaje nie sú k dispozícii, zamerajte sa na vzdialenosť 65-80 cm od sporáka. Väčšia výška zníži šance na poškodenie, ale zníži sa aj efektivita výkonu.

Populárne typy digestorov

Kupolové. Z vonkajšej strany pripomína kupolu alebo pyramídu. Široká časť zospodu zhromažďuje “vyčerpaný” vzduch, ktorý je odvádzaný do ventilačného systému cez úzke potrubie a otvor. Dizajn je jednoduchý, čo zaisťuje účinnosť zariadenia, ale takáto kapucňa vyzerá veľmi masívne a vyžaduje veľa voľného miesta.

Šikmé Hlavný panel na nasávanie pár je umiestnený pod uhlom, čo umožňuje pohodlný prístup k varnej ploche a nevisí nad hlavou.

Nástenné digestory s vertikálnou zástenou. Výkonný model, ktorý funguje takmer ticho. Panel nezakrýva kachle a zachytáva vzduch pri prirodzenom stúpaní pozdĺž roviny zariadenia.

Možnosť priameho odsávania nasáva vzduch do všeobecného ventilačného systému. Výhodou je tu čistý vzduch v kuchyni a spoľahlivá konštrukcia. Recirkulačný model by mal mať niekoľko úrovní čistenia vzduchu, pretože ho „destiluje“ cez filtre bez toho, aby ho vynášal von.

Funkčnosť

Tukový filter na hrubé čistenie je k dispozícii vo všetkých digestoroch. Vylučuje sadze, sadze a častice tuku. Chráni aj vnútorné časti zariadenia. Iba digestory s recirkuláciou majú filter na “jemné” čistenie (karbón). Odstraňuje nepríjemné pachy a najmenšie čiastočky prachu.

Hlučnosť je ďalším kritériom pri výbere odsávača pár. Čím je menší, tým je typ lepší, ale zvyčajne nie je ideálnych viac ako 50-60 dB.

Dôležité sú aj doplnkové funkcie a príslušenstvo. Patrí medzi ne automatické rozsvietenie pri priblížení, aktivácia od začiatku varenia, indikátor zanesenia filtra, zvyškový odtok (funguje niekoľko minút po ukončení práce), intervalová aktivácia (pre neustále udržiavanie čerstvého vzduchu), diaľkové ovládanie a spätné ventily (bráni vniknutiu hmyzu, zvukov a pachov v dôsledku všeobecného vetrania).

V prípade farby sa môžete riadiť vlastným vkusom a dizajnom kuchyne. Zvyčajne vyrábajú zariadenia v bielej, čiernej a metalickej farbe, keďže ide o univerzálne odtiene.

Dnes je digestor nepostrádateľnou vecou do kuchyne, ktorá rýchlo vyčistí vzduch a dodá miestnosti estetiku. Hlavná vec je vybrať si možnosť, ktorá vám bude najlepšie vyhovovať!

Tiež sa ti môže páčiť