Ako vybrať hojdačky pre deti do záhrady

podľa spravca
0 komentár
Ako vybrať hojdačky pre deti do záhrady

Hojdanie je pre deti nekončiacou zábavou. Na hojdačke trávia všetky pekné a slnečné dni. Už od malička v deťoch hojdanie vzbudzuje radosť  a túžbu spoznávať nové veci. Ak ste sa rozhodli pre kúpu novej detskej hojdačky, zamerajte sa na pár atribútov.

Hojdanie je aktivitou, ktorá priťahuje deti rôznych vekových kategórií. Ak máte v záhrade voľný priestor a rozmýšľate nad tým, ako ho využiť, siahnite po detskej hojdačke, s ktorou rozžiarite očká všetkým deťom. Hojdačka je nestarnúcou klasikou, ktorá neomrzí malých ani veľkých. Akonáhle sa vonku začína slnečné obdobie, všetky deti láka ísť sa hrať von.

Pri výbere novej detskej hojdačky myslite na pár bodov, ktoré vám pomôžu vybrať tú najideálnejšiu hojdačku pre vaše deti. V prvom rade sa zamerajte na materiál. Na internete aj v kamenných predajniach nájdete mnoho detských hojdačiek v rôznom dizajne a štýle. Je veľmi dôležité prihliadať na materiál, ktorý okrem estetickej funkcie zohráva aj tú praktickú.

Drevené hojdačky deti milujú

Medzi materiály z ktorých sa vyrábajú detské hojdačky sa radí, drevo, plast, kov, oceľ. Na drevko nájdete drevené hojdačky pre deti  do záhrady, ktoré vynikajú vysokou odolnosťou voči poškodeniu, trvácnosťou a perfektným vzhľadom. Drevené hojdačky sú vyrobené bez zbytočných triesok a hrčí, ktorými by si dieťa mohlo ublížiť. Drevo je povrchovo upravené bezpečnými farbami a lakmi, takže sa na hojdačke môže šantiť aj najmenšie dieťa.

Nezabúdajte ani na umiestnenie hojdačky. Na hojdačku si vyčleňte voľné miesto, okolo ktorého bude priestor minimálne 3 metre. V blízkosti hojdačky by sa nemal nachádzať ani strom ani žiadny prvok, kvôli ktorému by mohlo dôjsť k ublíženiu. Povrch na ktorom stojí hojdačka by mal byť pevný a rovný. V žiadnom prípade hojdačku neumiestňujte na nerovný povrch, kde by mohlo dôjsť k pretočeniu.

Počet detí je pri rozhodovaní sa taktiež dôležitý. Vybrať si môžete drevené drevenú hojdačku pre jedno dieťa, alebo sa na hojdačke môžu šantiť 2 a viac detí. Niektoré hojdačky sú vybavené aj sieťou na lezenie a inými aktivitami. Drevené hojdačky môžete ľahko a jednoducho očistiť a uskladniť na zimnú sezónu pod prístrešok alebo do garáže.

Doprajte deťom pocit voľnosti a šantenia vďaka drevenej hojdačke, ktorá poskytne nie len priestor na hranie ale aj vnesie do záhrady príjemný vzhľad.

O tom, ako vybaviť vonkajší priestor pre deti sa dočítate v drevko magazíne.

Tiež sa ti môže páčiť