ASKO Big Cooling: Chladenie vo veľkom štýle

podľa spravca
0 komentár

Ako klenot sa v luxusnej kuchyni bude vynímať dizajnový systém Big Cooling od škandinávskej značky ASKO. Rafinovaný profesionál v oblasti chladenia spája v exkluzívnom párovom spotrebiči s niekoľkými klimatickými zónami chladničku, mrazničku, bar a vínotéku
s úctyhodným objemom 850 l. Ukáže pritom len toľko, koľko treba: vašu zbierku vín a precízne remeselné spracovanie
z ušľachtilých materiálov. Vďaka pokročilým technológiám sa systém Big Cooling dokonale postará o všetko od čerstvého ovocia, zeleniny a lahôdok až po slávnostné drinky, vzácne vína a vlastnoručne ulovené ryby. Môže sa tiež podľa potreby meniť. Nesie nezameniteľný odtlačok inšpirácie škandinávskou prírodou a severským spôsobom života.

Rovnako ako ďalšie spotrebiče exkluzívnej škandinávskej značky ASKO, aj profesionálny chladiaci systém Big Cooling sa inšpiruje tým najlepším, čo ponúka život v Škandinávii. Poučil sa z krásnej, no drsnej prírody, kde sú zdroje vzácne a všade je ďaleko. Kde je niekedy pre život potrebné slnko a sucho, inokedy vlhkosť a tieň.

„Rovnaký princíp platí aj pre skladovanie potravín v chladničkách a mrazničkách ASKO. Big Cooling preto napodobňuje prírodu a vytvára v chladničke a mrazničke niekoľko mikroklimatických podmienok, ktoré zabezpečujú najlepšie podmienky na skladovanie rôznych druhov potravín,“ hovorí o novinke Daniel Ragín, ambasádor značky ASKO.

Systém Big Cooling je v ponuke vo voľne stojacej verzii z brúsenej nehrdzavejúcej ocele aj ako vstavaný spotrebič, ktorý sa diskrétne ukryje za jedny kuchynské dvierka.

Chladenie

Adaptívny interiér

Chladnička je vybavená adaptívnou reguláciou teploty – inteligentné senzory starostlivo sledujú spôsob, akým chladničku používate, a prispôsobujú tomu priebeh chladenia. V praxi to znamená, že chladnička automaticky zníži teplotu ešte predtým, ako ju otvoríte. Nedochádza tak k zbytočným výkyvom teploty a potraviny zostávajú čerstvé až o pätinu dlhšie.

Rýchla a rovnomerná distribúcia studeného vzduchu Cool Flow+ pomáha udržiavať ideálne podmienky v celom priestore chladničky a mrazničky. Okrem toho umožňuje ukladať potraviny na ktorúkoľvek
z políc a zabezpečuje rýchle obnovenie teploty po otvorení chladničky.

Automatická regulácia vlhkosti udržiava vlhkosť v špeciálnych priestranných zásuvkách na ovocie a zeleninu na optimálnej úrovni. Špeciálna membrána sa automaticky otvorí, keď je vlhkosť vzduchu vyššia ako 90 %, a uzavrie sa, keď vlhkosť klesne pod 90 %, zadrží tiež vlhkosť v zásuvkách. Ide o plne automatizovaný proces, ktorý zabraňuje tomu, aby ovocie a zelenina vyschli, alebo naopak, podliehali hnilobe a kazili sa. Potraviny tak budú dlho plné živín.

Komfort

Interiérové LED osvetlenie je skutočne veľkoryso navrhnuté. Chladničky aj mrazničky sú vybavené viacerými zdrojmi svetla s minimálnou spotrebou energie. Osvetľujú všetky časti chladničky, mrazničky a úložných zásuviek príjemným, estetickým svetlom a uľahčujú čítanie štítkov, údajov týkajúcich sa minimálnej spotreby alebo zloženia potravín.

Integrovaný výrobník dokonale tvarovaných a priehľadných kociek ľadu v oboch spotrebičoch pomáha premeniť aj všedný deň na sviatok. Vďaka pripojeniu k prívodu vody funguje úplne automaticky.

Pevný drôtený držiak na fľaše unesie až 13 kg. Fľaše s mliekom, omáčkou alebo nápojmi môžete umiestniť pozdĺžne alebo priečne v závislosti od ich veľkosti.

Dve teplotné zóny

Víno je živý produkt. Aby ste si mohli tento malý zázrak dokonale vychutnať, je potrebné uchovávať ho pri správnej teplote a vlhkosti
v prirodzene prúdiacom vzduchu. Biele víno si vyžaduje inú teplotu ako červené víno. Integrovaná vínotéka s dvoma individuálne nastaviteľnými teplotami ponúka práve takéto prostredie, aby si vaše uskladnené vína zachovali svoju jedinečnú chuť a charakter.

Mraziace priehradky

Pohodlie až do úplného konca

Súčasťou systému Big Cooling sú aj dve mraziace zásuvky s tichým chodom a tlmeným zatváraním. Prvá sa nachádza priamo pod chladiacou časťou a druhá, symetricky umiestnená, pod vínotékou. Sú odolné a dômyselne navrhnuté na pohodlný prístup do celého objemu a využiteľné do posledného centimetra.

Vďaka pokročilej technológii No Frost sa ľahko udržiavajú v čistote a bez námrazy, uložené potraviny sa na seba nelepia a zachovávajú si svoju pôvodnú štruktúru, živiny, vlákninu a ďalšie cenné zložky. Automatické funkcie ako Auto Super Freeze zaistia rýchle zmrazenie vložených potravín, aby si zachovali svoje pôvodné vlastnosti.

Konvertibilná zásuvka

Rôzne ročné obdobia a životné príbehy prinášajú rôzne potreby. Raz potrebujete uskladniť veľa zeleniny pri pivničnej teplote, inokedy vyzreté mäso na veľkú párty pri teplote okolo nuly. Alebo zamraziť porcie jedla na spotrebu v dlhšom časovom horizonte.

Pod mraziacou zásuvkou vľavo a vpravo sa nachádza párová konvertibilná zásuvka s vlastnou reguláciou teploty. V závislosti od vašich potrieb môžete v ktorejkoľvek z nich buď zväčšiť priestor na chladenie čerstvých potravín, alebo ju za tri hodiny premeniť na plnohodnotnú mrazničku.

Comfort Program

Luxusné spotrebiče ASKO je možné zakúpiť v dizajnovom showroome ASKO v Prahe alebo u vybraných predajcov, a to buď za jednorazovú platbu, alebo v rámci prémiovej služby Comfort Program
s mesačnými platbami počas doby ich plánovaného používania. Táto služba zahŕňa aj nadštandardné odborné poradenstvo pri používaní spotrebičov a každodennú asistenciu pri riešení neočakávaných situácií. Zákazníkom prináša ten najvyšší možný komfort a je výhodná aj pri prenájme luxusných nehnuteľností.

 

Ďalšie informácie: sk.asko.com

 

Tiež sa ti môže páčiť