Ako využiť záhradné domčeky pre rodinu?

podľa spravca
0 komentár

Okrem klasického využitia na náradie a úschovu iných vecí sa záhradné domčeky dajú využiť v prospech celej rodiny. Záhradný domček je skvelé využitie priestoru na posedenie s priateľmi, rodinné grilovačky, oslavy alebo hocijaké trávenie voľného času s rodinou. Všetko závisí prakticky od vás, od vášho výberu, miesta a typu záhradného domčeka. Záhradné domčeky zrubovej konštrukcie sú ľahké drevostavby, sú určené predovšetkým pre domácich záhradkárov ako účelový objekt, majú svoje široké využitie. Na záhradné domčeky používame zväčša smrekové drevo, najlepšie keď je sušené a dostatočne vyzreté.

Aké by mali byť približne rozmery záhradného domčeka?

Spravidla býva pôdorys záhradného domčeka 4×4 metre, takže už by ste mali mať preňho dopredu vyhradený určitý priestor. Hoci sú záhradné domčeky malé, o svetlo vo vnútri nebude núdza, keďže by sa na každej strane domčeka malo nachádzať jedno okno. Presné umiestnenie domčeka si môžete určiť zo širokej ponuky záhradných domčekov.

Aké sú výhody záhradných domčekov?

Veľkou výhodou záhradných domčekov je to, že sú prispôsobené prízemným mrazom alebo vlhkej pôde. Konštrukcia celého záhradného domčeka sa zakladá na zemných skrutkách. Hrotom sa zapichujú do zeme, následne sa tam zakrútia montážnym krížom alebo kusom oceľovej tyčky. Ďalšou výhodou pri stavaní záhradného domčeka je tá, že nie je potrebné čakať na stvrdnutie betónu, ako je pri iných väčších stavbách. Počas stavby domčeka si treba dopredu aspoň približne odhadnúť, aká bude celková váha domčeka. Od váhy záhradného domčeka sa totiž odvíja samotný počet zemných skrutiek. Stavba záhradného domčeka nie je časovo náročná, postačí vám jeden víkend alebo pri náročnejšom záhradnom domčeku asi týždeň. Najviac času pri výstavbe záhradného domčeka potrebuje zaručene strecha. Po dokončení výstavy záhradného domčeka je dozaista potrebné celý domček zatepliť, hlavne v prípade ak ho chcete pravidelne využívať aj počas zimy. Proti starnutiu dreva vám vystačia dva nátery tenkej vrstvovej lazúry.

 

Tiež sa ti môže páčiť