Čo nesmie chýbať v detskej izbe

podľa spravca
0 komentár

Detská izba predstavuje zásadné miesto v živote vašich detí. Je to priestor, v ktorom sa môžu realizovať a robiť takmer všetko, čo sa im zachce. Medzi týmito štyrmi stenami prežijú svoje školské začiatky a prvé písmená, pubertu či prvé lásky a občas aj prebdené noci. Preto by mala byť detská izba útulná, aby sa v nej cítili dobre.

Okrem vhodne zvoleného nábytku, môže byť detská izba útulným prostredím vďaka správne zvoleným farbám. Rozhodnúť sa môžete pre tlmené farby, no veselšie budú nepochybne pestrofarebné steny izby. V dnešnej dobe už nie sú výnimkou rôzne maľby  kreslených postavičiek či obľúbených detských hrdinov. Detská izba takýmto spôsobom môže odzrkadľovať charakter či záľuby vášho dieťaťa.

Na základe farieb a teda celkového vzhľadu izby, môžete postupne voliť nábytok.  Základom každej, takže aj detskej izby, je posteľ. Zvoliť môžete klasické drevené postele vo veľkosti 180×80 cm, rozhodnúť sa tiež môžete pre kovový materiál postelí, prípadne svojej ratolesti môžete kúpiť posteľ, napríklad v podobe auta. Dnes už nie je problém dosiahnuť, aby bola detská izba hravá rovnako ako sú všetky deti. Ak máte viac detí a bývate v byte alebo má detská izba skromnejšie priestory, potom bude vhodnejšie poobzerať sa po poschodových posteliach, ktoré sú rovnako štýlové a pohodlné ako tie klasické. Zaujímavým riešením by mohla byť manželská posteľ, no to len v prípade rovnakého pohlavia súrodencov.

Začať môžeme posteľou a následne zvoliť nábytok, no ani opačný postup nebude chybný. Dnes dokonca nájdete už kompletne zostavené detské izby, ktoré sú hotové a nemusíte sa trápiť dolaďovaním ich jednotlivých častí. Sú perfektným riešením najmä pre ľudí, ktorí majú málo času alebo málo kreativity a predstavivosti. Ušetríte si tak mnoho starostí.

Detská izba by mala obsahovať dostatok skríň na detské oblečenie, hračky či učebnice a knihy. Nie menej dôležitý je písací stôl, ktorý bude vaše dieťa potrebovať dlhé roky. Ten by mal byť dostatočne priestranný, aby bolo kam rozložiť všetky zošity, knihy, omaľovánky, perá, farbičky. Svoje opodstatnenie majú aj zásuvky, ktoré určite oceníte najmä pri upratovaní. Miesto, kam sa dá na chvíľu a rýchlo skryť neporiadok je v mnohých prípadoch na nezaplatenie!

Detská izba je miesto, ktoré môže byť akýmkoľvek. Medze fantázii sa v tomto prípade nekladú. Nebojte sa preto experimentovať a vyhrať sa s farbami. Vaše dieťa to nepochybne ocení!

 

Tiež sa ti môže páčiť