Barové stoličky – krajšia kuchyňa

podľa spravca
0 komentár
Barové stoličky - krajšia kuchyňa

Barový pult sa stal súčasťou modernej kuchyne a opticky oddeľuje priestor na varenie od obývacej časti. Barový pult so stoličkami správnej výšky mnohí používajú aj na stolovanie, namiesto tradičného jedálenského stola a stoličiek. Bar nám tiež umožňuje rozprávať sa s rodinou alebo priateľmi, ktorí sedia na barových stoličkách, zatiaľ čo my pripravujeme jedlo.

Barový pult je vyvýšená pracovná doska a zvyčajne má rovnaký dizajn ako kuchynská pracovná doska. Barové stoličky sú vysoké stoličky s podnožkou. Tvar a výber materiálu barových stoličiek často do veľkej miery určujú štýl kuchyne. Sú k dispozícii v mnohých variantoch.

Výber materiálu

Barové stoličky sú k dispozícii z rôznych materiálov, napríklad z masívneho dreva, pričom môžu byť celodrevené alebo čalúnené. Drevo stoličiek je morené v niekoľkých farebných odtieňoch a povrchovo upravené niekoľkými vrstvami ekologického laku, ktorý zaručuje jeho vynikajúcu odolnosť voči poškodeniu.

Čalúnené barové stoličky sú príjemne čalúnené, aby poskytovali dokonalé pohodlie, a sú potiahnuté umelou kožou (ekokožou), ktorá sa ľahko čistí alebo odolnou poťahovou látkou s rôznymi vzormi. Medzi najvyhľadávanejšie patria barové stoličky v kombinácii chrómovanej ocele so zrkadlovým efektom a ekokože.

Kombinácia dreveného sedadla na chrómovej konštrukcii je klasika. Bežné sú však aj stoličky z nehrdzavejúcej ocele s plastovými sedadlami. Každopádne, aj barové stoličky by mali byť pri kúpe vyberané tak, aby ladili s ostatným nábytkom v interiéri.

Tvar barových stoličiek

Optimálna výška barovej stoličky by mala byť 75 až 80 cm, pričom medzi hornou časťou sedadla stoličky a spodným okrajom barového pultu by mala byť vzdialenosť najmenej štvrť metra, najlepšie 40 cm.

Výška pultu by preto mala byť približne 110-120 cm. Takéto sedenie je pre používateľa pohodlné. Pohodlie sa zvýši, ak si zaobstaráte stoličku s operadlom a vysokú stoličku s operadlom a podrúčkami si určite hneď obľúbite.

Dôležitá je aj stabilita barovej stoličky – čím je ťažšia, tým je stabilnejšia. Nosnosť stoličiek je 120 – 140 kg. Súčasným módnym trendom sú jednoduché línie, z ktorých páni väčšinou uprednostňujú strohé tvary, zatiaľ čo dámy vo všeobecnosti uprednostňujú oblé línie. Stoličky môžu byť klasické alebo otočné, hranaté alebo okrúhle, hladké alebo bohato čalúnené či výškovo nastaviteľné… záleží len na nás, čo si vyberieme, napr. na e-shope www.hawaj.sk nájdeme široký výber barových stoličiek.

Tiež sa ti môže páčiť