Bezpečné vetranie pre naše deti

podľa spravca
0 komentár

Aj vám záleží na prvotriednej bezpečnosti vašich ratolestí? Viete, že už s prvým otočením okennej kľučky je možné otvoriť okno úplne dokorán? Nám dospelým tento fakt síce vôbec nevadí, ale keď sa zameráme na deti, môže otvorené okno a chvíľa nepozornosti spôsobiť viaceré nepríjemné situácie, ktoré môžu mať až fatálne následky! Existuje na to vôbec nejaké riešenie?

Bezpečnostné kovanie môže zachrániť deti pred úrazom

Dnes už samozrejme existuje možnosť bezpečnostného vetrania, a to aj v prípade, že máte doma malé ratolesti. Ide o okenné kovanie, v prípade ktorého je prvá poloha kľučky určená na uvedenie okna do výklopnej polohy. Až pohyb kľučky smerom nahor okno otvorí dokorán, čiže ide o omnoho bezpečnejší spôsob ako je otváranie klasických okien. Okrem toho je možné pre vyššiu bezpečnosť kľučku uzamknúť a pritom vetrať pomocou výklopného systému. S kľučkou, ktorú ovládate pomocou špeciálneho kľúču, môžete stále pohybovať tak, že okno len zatvoríte alebo z prvej polohy kľučku vyklopíte, pričom okno nie je možné otvoriť dokorán. To zanemená, že aj po uzamknutí môžu byť okná otvorené pre vetranie priestoru, pričom nehrozí nebezpečenstvo vypadnutia. V porovnaní s klasickými zámkami nemusíte okná po každom vetraní odomykať, čo je jednou z veľkých výhod. Výhodou je tiež, že tento typ bezpečnostného kovania môžete dať nainštalovať aj do nového okna, keďže dnešné stavebné firmy vedia zrealizovať aj takúto zákazku.

Veľa krát sa totiž stalo, že rodičia podcenili túto skutočnosť, okno nebolo žiadnym spôsobom zabezpečené a dieťa jednoducho vypadlo. Ide bohužiaľ o jednu z najčastejších príčin úrazov, ba dokonca trvalých následkov, čiže je nesmierne dôležité zabezpečiť, aby boli všetky okná v domácnosti zabezpečené bezpečnostným kovaním alebo aspoň inými bezpečnostnými prvkami, ktoré ochránia vaše ratolesti.

Autorské právo: jhandersen / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť