Bývanie super hviezd: 3 dôvody ako príbytok vplýva na výkony

podľa spravca
0 komentár
Bývanie super hviezd

Človek by si mohol veľmi ľahko myslieť, že svetové športové super hviezdy sú na to výkonnostne tak, že na ich výkon vplýva máločo. Ono, v skutočnosti je to úplne naopak. Faktory, ktoré môžu ovplyvniť to, ako daný hráč bude vo svojom odvetví hrať, je celá plejáda. Jedným z nich je aj bývanie. Akým spôsobom? Pozrieme sa na tom na našom webe v troch bodoch.

Okolie. Veľmi dôležitým faktorom na život profesionálneho športovca je okolie, v ktorom žije. Predovšetkým vo futbalových veľkokluboch to vplýva priam markantne, pretože ak príde hráč z cudzej krajiny sa snaží sa udomácniť, je dobré, keď žije blízko centra, niekde, kde je veľa ľudí, aby sa necítil byť sám. Je to v prvom rade individuálne, pričom napríklad skúsenejší futbalisti preferujú pokoj na vidieku, respektíve v odhľahlejšej časti mesta. Napríklad, v Barcelone je kompletná štvrť, kde vedľa seba bývajú vedľa seba futbalisti ako Lionel Messi či Gerard Piqué. Miesto na bývanie si treba rozumne vybrať. Preto keď príde nová posila do klubu, je často umiestňovaná do hotela, ktorý je blízko centra, aby si hráč zvykol na atmosféru svojho pôsobiska a adaptoval sa čo najrýchlejšie, čo sa následne premietne aj do jeho výkonov na ihrisku, a teda do jeho pracovného života.

Vzdialenosť. Vzdialenosť sme už naznačili vyššie. Hráč ako nová posila má výhodnejšie, keď žije v centre mesta, čo mu ale komplikuje cestu do tréningového centra, pretože sa musí vyrovnať s dopravnými zápchami a hustou premávkou. Na druhej strane, ak futbalista býva v dome v mestskej časti alebo priľahlej dedine, lepšie sa mu dostáva aj na spomínané tréningy. Má to samozrejme svoje výhody aj nevýhody. Preto, aj keď ste si to možno nevuedomili, sú hráči pred zápasom na štadióne vo veľkom predstihu. Aby sa nedajbože nestalo, že niekto ostane visieť v zápche a nestihne tímovú poradu, rozcvičku či dokonca zápas samotný.

Typ príbytku. Rolu pri výkonoch futbalistov (ale aj iných športovcov) hrá aj tyb príbityku. Keď je hráč v najviac produktívnom veku, a teda keď má cca 25 až 30 rokov, väčšinou volí život v centre, v byte, odkiaľ má všetko po ruke, môže sa venovať aj sociálnemu životu a nič mu neujde, pričom psychická pohoda sa zobrazuje aj na výkonoch. Takto to má napríklad Mason Mount v Londýne, kde hrá za Chelsea. V tejto sezóne predvádza výborne výkony či už v klubovom alebo národnom drese. Aj na Euro, kde Angličania v službách, ktoré poskytujú ponuky pre futbal, pôjdu do turnaja s kurzom 6,05 na celkový triumf, by mal patriť medzi ozdoby turnaja.

Má krátko po dvadsiatke, preto je logické, aký má životný štýl. Ale napríklad jeho spoluhráč, brazílsky veterán Thiago Silva, ktorému pomaly, ale isto ťahá na štyridsiatku, už žije usporiadaným životom so svojou partnerkou a preferuje skôr pokoj nad ruchom. To sa práve snažíme napísať, že každému vyhovuje niečo iné, pričom je to v poriadku, kým to pozitívne vplýva na hráčove výkony na ihrisku. Keby to bolo naopak, keby to bolo negatívne, tak by to bola otázka na vyriešenie, pretože hráč je v prvom rade profesionál, ktorému vyplývajú isté povinnosti zo zmluvy, ktorú podpísal.

 

Tiež sa ti môže páčiť