Chcete pomôcť našej planéte? Začnite používať zelenú energiu!

podľa spravca
0 komentár
Začnite používať zelenú energiu!

Našla planéta toho už musí znášať veľa a postupom času sa môže stať, že si ju celú zničíme a život sa z nej vytratí. To je samozrejme ten najhorší scenár, ktorému sa však dá ešte včas predísť a to najmä vďaka separovaniu odpadu, ale aj zelenej elektrine. Práve o zelenej elektrine vám niečo povieme!

V súčasnosti už existuje niekoľko spôsobov vďaka ktorým by sme dokázali stále vyrábať elektrickú energiu. Ide práve o prírodné zdroje ako vietor, voda, no hlavne slnko, pretože každá domácnosť si na záhrade asi nebude môcť postaviť obrovskú turbínu, či vodnú elektráreň. Použiť solárne panely však viete, ale tiež viete využiť aj biologický materiál

Prečo začať používať zelenú elektrinu?

Obnoviteľné zdroje energie dnes viete využívať aj vo vašej domácnosti na pohon všetkých spotrebičov. Zdroje energie sú dnes naozaj rôzne, no na výrobu zelenej energie pre vašu domácnosť poslúžia najlepšie solárne panely, či napríklad biomasa, či bioplyn, z ktorých viete elektrinu tiež viete získať. Slnečnú energiu dokážu premieňať na elektrinu solárne panely, ktoré si viete namontovať napríklad na strechu. Vďaka tomu bude vaša domácnosť zásobovaná elektrickou energiou a vy nebudete musieť používať elektrickú energiu z nevhodných zdrojov.

Elektrina sa v súčasnosti dá vyrobiť aj z bioplynu. Ide o zmes biologického materiálu zo zvierat a rôzneho odpadu, či siláže. V uzavretom priestore tak vzniká bioplyn, ktorý sa dá využiť práve na výrobu elektrickej energie, alebo na teplo. Na podobnom princípe sa vyrába aj elektrina z biomasy. Na Slovensku ide o jednej z najvýznamnejších obnoviteľných zdrojov energie. Jej spaľovaním sa nehromadia uhľovodíky v atmosfére a nevznikajú tak problémy, ako globálne otepľovanie, či narúšanie ozónovej vrstvy.

Nečakajte a využite zelenú elektrinu aj vy!

Tiež sa ti môže páčiť