Zariadenie terasy: Aký nábytok vám urobí najväčšiu službu?

podľa spravca
0 komentár
Zariadenie terasy: Aký nábytok vám urobí najväčšiu službu?

Čakali ste celú zimu na moment, kedy vykukne jarné slnko a vy si budete môcť dopriať relax priamo u vás doma na terase? Ak máte šťastie, že žijete v dome so záhradou, mali by ste si dopriať kvalitný oddych, vďaka ktorému sa budete cítiť vitálne a plní života aj počas bežných pracovných dní.

Ratanový nábytok je najpraktickejší

Už niekoľko rokov vedie rebríčky v záhradnom vybavení, je totiž bezúdržbový, odolný, netreba ho na konci sezóny premiestňovať do interiéru a vydrží naozaj všetky poveternostné podmienky i nepriazeň počasia. Ak sa rozhodnete pre nábytok z umelého ratanu, odpadá vám nutnosť riešiť prístrešok alebo zastrešenú terasu. Takéto posedenie môžete mať aj pod holým nebom bez toho, aby vášmu posedeniu hrozilo akékoľvek poškodenie. Mnohí okrem ratanového nábytku volia aj drevený nábytok, ktorý má svoj neopakovateľný charakter, no vyžaduje starostlivosť a pravidelnú údržbu.

Aké kúsky by vám na terase rozhodne nemali chýbať?

Na terase by mal mať svoje čestné miesto jedálenský stôl so stoličkami, prípadne rohová sedacia súprava, ktorá bude slúžiť aj na stolovanie. Ak chcete tráviť čas vonku na terase oddychom a relaxom, musíte voliť vybavenie, ktoré bude čo najpohodlnejšie. Máte veľa možností. Čo by ste povedali na štýlové ležadlo na opaľovanie alebo závesné kreslo, kde si môžete dopiť rannú kávu, prípadne prečítať dobrú knihu? Populárne sú aj hojdacie siete, ktoré sú priam ideálne na leňošenie pod holým nebom. Máte terasu, ktorá nedisponuje veľkými rozmermi? Nevadí, so správnymi kusmi nábytku ju tiež premeníte na malý raj. Namiesto stola so šiestimi ratanovými stoličkami si môžete vybrať okrúhly kovový stôl s dvoma menšími stoličkami. Keď nemáte dostatok miesta pre klasickú hojdaciu sieť, vyberte si kreslo, ktoré zaberá takmer rovnaký priestor ako hojdačka.

Záhradné hojdačky

Záhradné hojdačky – aký typ bude pre vás najlepší?

 

Existujú rôzne hojdačky – z masívu, zaujímavo riešené dizajnové kúsky, elegantné prevedenia i hojdačky, ktoré ulahodia najmä tým najmenším. Očarujúca terasa však nesmie obsahovať iba nábytok, priestor by ste mali nechať dekoratívnym prvkom a doplnkom v podobe kvetináčov, zaujímavým a nápaditým predmetom a skombinovať ich so zvyškom terasy. Nezabudnite ani na pôsobivé vonkajšie svietidlá, svietniky alebo svetelné reťaze – večery vďaka nim strávite v rozprávkovej atmosfére.

 

Tiež sa ti môže páčiť