Chyby pri zariaďovaní kúpeľní

podľa spravca
0 komentár
Chyby pri zariaďovaní kúpeľní

Rozhodli ste sa renovovať starú kúpeľňu? Dajte si pozor, renovácia nemusí dopadnúť vždy podľa vašich predstáv. Príliš veľa vybavenia, rozmerovo veľké umývadlá či vane, nedostatočné osvetlenie či klzká podlaha môžu znamenať problém, ktorý môže renováciou vzniknúť. Poradíme vám akým chybám sa vyhnúť, aby ste neskôr nebanovali.

Sprchový kút miesto vane

Každej renovácii by mal predchádzať plán. Rozmyslite si čo všetko chcete v kúpeľni mať a čo z toho sa vám tam zmestí. Vyhnete sa tak zbytočným nákupom sanity, ktorá sa vám do kúpeľne nezmestí a aj nákupom, kedy sa musíte rýchlo rozhodnúť čo kúpiť. Ak máte malú kúpeľňu po veľkej vani budete túžiť zbytočne. Môžete ju ale nahradiť sprchovým kútom. Ak chcete túto časť kúpeľne niečím ozvláštniť vyberte si z ponuky sprchových setov ten, ktorý bude podčiarkovať štýl celej miestnosti.

Podlaha

V kúpeľniach sa vode na zemi asi nevyhnete, z toho dôvodu je lepšie siahnuť po dlažbe, ktorá je odolná voči vode a ľahko sa udržuje. Pri jej výbere si ale dajte pozor. Vyberte si dlažbu s protišmykovou úpravou. Predídete tak možnému úrazu.

Vybavenie kúpeľne

Rozmyslite si aké vybavenie v kúpeľni potrebujete a bez ktorého sa zaobídete. Do malých priestorov budete zbytočne kupovať množstvo skriniek a ďalšie kúpeľňové vybavenie. Jednoducho sa tam nezmestí. Umývadlá, sprchové kúty, skrinky, radiátor či záchod vyberajte tak aby sa vám všetko do kúpeľne zmestilo a aby ste ju zbytočne nepreplnili.

Osvetlenie

Možno sa vám zdá, že jedno centrálne osvetlenie v kúpeľni postačí. Nie, nestačí. Aj v menších kúpeľniach si zvoľte jedno centrálne, hlavné osvetlenie, ktoré je namontované v strede na strope a druhé osvetlenie namontujte na zrkadlo. Osvetlenie zrkadla by malo byť z oboch strán a malo by smerovať na vašu tvár, nie na zrkadlo.

Aj keď v kúpeľni veľa času netrávite dajte si na jej zariadení záležať. Ešte skôr než sa do renovácie pustíte rozmyslite si, čo v nej naozaj potrebujete. Ak máte väčšiu kúpeľňu nemusíte sa pri výbere kúpeľňového vybavenia príliš obmedzovať.

Tiež sa ti môže páčiť