IBC kontajner, kovové regále a trubkový systém: Čo o nich neviete, no mali by ste?

podľa spravca
0 komentár

Aký typ kovových regálov je vhodný do skladu či predajne, čo je to trubkový systém a na čo slúžia ibc kontajnery? Toto sú otázky, ktoré si možno kladiete a my sa ich pokúsime zodpovedať.

IBC kontajner – na čo slúži?

IBC kontajner je značne rozšírený obal na uskladnenie a prepravovanie stredne veľkých množstiev kvapalných chemických, kozmetických, agrochemických, petrochemických, farmaceutických aj potravinárskych produktov. Oproti kovovým kontajnerom sú  IBC kontajnery lacnejšie, jednoduchšie sa s nimi manipuluje a je tu možnosť opätovného použitia. Tiež v porovnaní so sudmi dosť šetria miesto.

Skvelé je aj to, že všetky diely IBC kontajnera sú recyklovateľné, vymeniteľné a vysoká miera variability príslušenstva umožňuje použitie IBC kontajnerov za rôznych prevádzkových podmienok. Na výber sú rôzne veľkosti kontajnerov, pričom medzi najpoužívanejšie patrí praktický IBC kontajner 600 l.

Trubkový systém ako pre vás

Trubkový systém je klasický, obľúbený systém zariaďovania predajní, ktorý umožňuje vytvárať rozmanité zostavy. Keďže je trubkový systém veľmi variabilný, nie je žiadny problém k stenovým zostavám pripojiť aj posuvné police, tyče na vešanie a ďalšie doplnky bez posunu skokom. Taktiež sú k dispozícii rôzne rozmery modulov.

Regále poskladané na mieru

Čo musia spĺňať kvalitné policové kovové regále? Mali by byť odolné, stabilné, bezpečne upevnené, variabilné, s kvalitnou povrchovou úpravou, aby sa predišlo korózii a pôsobili primerane esteticky. Nezáleží ani tak na tom, či pôjde o regále určené do skladov, predajní, do kancelárie či na výstavy, najdôležitejšie je vždy to, aby bola zaistená  bezpečnosť osôb, ktoré s uloženým tovarom manipulujú a taktiež tovaru, uloženého na regáloch.

Preto by nemalo byť pri nákupe prioritou, či sú kovové regále lacné alebo nie, ale iné vlastnosti, ktoré sú odrazom ich kvality.

 

 

Tiež sa ti môže páčiť