Garážové brány, ktoré ochránia majetok

podľa spravca
0 komentár
Garážové brány, ktoré ochránia majetok

Pri stavbe domu je mimoriadne dôležité vybrať bránu, ktorá ochráni pred vniknutím a krádežou majetku. Sekcionálne garážové brány sú najlepšou možnosťou – sú pevné a odolné voči opotrebovaniu, majú uzavretú štruktúru a sú dobre chránené proti vlámaniu, takže sú najbezpečnejšie.

Pri kúpe sekcionálnej garážovej brány sú dôležitými kritériami výberu technické vlastnosti, automatizácia a doplnkové funkcie, ako aj výrobný materiál a dizajn.

Na čo si dať pozor pri výbere sekcionálnej brány

Tepelná izolácia

Sekcionálne brány sú jednoplášťové a dvojplášťové. Prvá možnosť je vhodná, ak máte samostatnú garáž, ktorá nepotrebuje izoláciu. Zvyčajne sa takéto priestory používajú na skladovanie pracovných zariadení a náhradných dielov pre automobily.

Ak garáž slúži ako parkovisko alebo dielňa, potom sú vhodné dvojplášťové brány s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Sú hladšie a tichšie, navyše dobre izolujú garáž. Sekčné brány z masívneho dreva vyzerajú dobre – takéto modely budú harmonicky kombinované s dizajnom dreveného domu.

Antikorózny náter

Vytvorí dodatočnú bariéru proti silným zrážkam a vetru. Nebojí sa vlhkosti a slúžia mnoho rokov.

Sekcionálne brány sú zvyčajne pokryté zinkovým alebo polyuretánovým náterom, polyamidovou farbou a lakom odolným voči poškriabaniu a UV žiareniu.

Systém proti vlámaniu

Brána má chrániť garáž pred krádežou, takže jej plátno pozostáva z dielov, ktoré k sebe tesne priliehajú. A je takmer nemožné ich oddeliť.

Prítomnosť zabudovaného závorového zámku chráni pred nelegálnym otvorením a zosilnené panely zaisťujú pevnosť povrchu.

Ovládanie

Brána môže mať ručné alebo diaľkové ovládanie. Pre manuálnu verziu je k dispozícii rukoväť alebo slučka pripevnená k plátnu. Na zatváranie je vhodná závora alebo elektronický zámok.

Bránu je možné priskrutkovať zvnútra. Je výhodné, ak má garáž samostatný vchod. Ak je prístupný len cez bránu, je vhodné namontovať odomykací systém na elektrický pohon z vonkajšej strany. Bude to užitočné v prípade poruchy automatizácie alebo nedostatku elektriny.

Modernejšou možnosťou je automatizácia. Umožní vám to vchádzať a vychádzať z garáže bez opustenia auta a ak máte mobilnú aplikáciu, budete môcť včas vidieť pokusy o vlámanie.

Pružiny

Spoľahlivosť garážovej brány do značnej miery závisí od pružín. Ťažné pružiny sú vhodné pre ľahké, malé brány. Odolnejšie a odolnejšie – krútenie. Sú vhodné pre ťažké brány na veľkých plochách. Zvyčajne sa zdroj prameňov počíta na 25 000 cyklov. To je približne otvorenie/zatvorenie brány 4x denne počas 8-10 rokov prevádzky.

Zvážte tieto faktory pri inštalácii spoľahlivej garážovej brány, ktorá vydrží niekoľko desaťročí a ochráni váš majetok pred nepriazňou počasia a zločincami!

Tiež sa ti môže páčiť