Postavte si terasu na záhrade svojpomocne! Ako na to?

podľa spravca
0 komentár
Postavte si terasu na záhrade svojpomocne! Ako na to?

Premýšľate nad tým, že by ste si postavili terasu? Nejde o nič náročné a určite to zvládnete aj sami. Postačí zopár náradia, prípadne malý bager a miešačka, bez ktorej to jednoducho nepôjde. Poďme na to však postupne.

Najskôr si neváhajte dôkladne premyslieť, ako chcete, aby vaša terasa vyzerala. Je dôležité nepúšťať sa do výstavby terasy bezhlavo. Začnite preto podkladom. Odporúča sa zaobstarať terče pod dlažbu, a to z mnohých dôvodov. Okrem vysokej nosnosti, ktorá je väčšia ako 1200 kilogramov sú odporúčané aj z dôvodu ich univerzálnosti. Hodia sa totiž na akýkoľvek typ terasy.

Rektifikačné terče

Pravdepodobne vás poteší aj skutočnosť, že rektifikačné terče sú lacnejšie, v porovnaní s inými druhmi podkladových materiálov. Ich výhodou je tiež dlhá životnosť, ktorá veľmi úzko súvisí s vysokou odolnosťou. O rektifikačných terčoch je známe, že nezarastajú burinou a sú odolné aj voči vode či vetru. Vydržia vám tak dlhé roky. Dokonca, hovorí sa, že majú neobmedzenú životnosť a ich kúpa sa tak určite oplatí.

Dištančné terasové podložky

Na výstavbu terasy svojpomocne si neváhajte zaobstarať aj dištančné terasové podložky. V čom spočíva ich význam? Vo všeobecnosti platí, že dokážu ešte viac predĺžiť životnosť celej terasy. Zároveň chránia drevenú terasu pred hnilobou, pretože zamedzujú kontaktu drevo – drevo. Ak si zaobstaráte dištančné terasové podložky, pomôžete tým aj odtoku vody z terasy, ktorá sa častokrát na mnohých miestach na terase zvykne zdržiavať.

Plán terasy

Predtým, ako sa pustite do výstavby si pripravte plán. Skvelým riešením sú aj vizualizácie, ktoré vám presne ukážu, ako bude vaša terasa vyzerať. Neváhajte sa poradiť aj s vašimi blízkymi a spoločne tak prídete na najlepšie riešenie pre všetkých. Myslite aj na estetickú stránku, aby všetky prvky spolu ladili.

Tiež sa ti môže páčiť