Hravé a zdravé cvičenie na gymnastickej lopte

podľa spravca
0 komentár

Je len málo pomôcok na cvičenie, pri ktorých sa vie zabaviť celá rodina. Jednou z nich je gymnastická lopta. Potešenie z lopty na cvičenie budú mať najmenšie ratolesti, ktoré si na nej radi poskáču. Uľaví od bolestí chrbta hlave rodiny a vyformuje postavu každej dámy. Gymnastické lopty sú skladné, lacné a niektoré typy sa dajú považovať za dizajnový doplnok domácnosti.

Gymnastická lopta je top fitness pomôckou

V každej domácnosti sa povaľuje množstvo pomôcok na cvičenie, ktoré napokon ani nevyužívate. Uisťujeme vás, že pri gymnastickej lopte niečo podobné nehrozí. Lopta na cvičenie patrí medzi fitness doplnky spevňujúce celé telo. Neexistuje svalová partia, ktorá by sa pomocou lopty nedala precvičiť. Kvôli zníženej stabilite vás lopta prinúti neustále udržiavať rovnováhu a sťaží týmto spôsobom každý cvik. V prípade, že si k lopte dokúpite i iné pomôcky, stane sa z nej multifunkčný stroj. Gymnastické lopty našli svoje využitie nielen vo fitness centrách, ale aj v rehabilitácii a pri relaxačných procedúrach.

Tipy na cvičenie s gymnastickou loptou

Na internete nájdete mnoho inšpirácií, ktoré si postupne doplníte vlastnými cvikmi. Napríklad aj obľúbený drep sa dá robiť s gymnastickou loptou. Stačí, aby ste si ju dali za chrbát a opreli sa o stenu. Pomocou lopty sa do tohto cviku zapoja sedacie svaly, svalstvo nôh a aj brušné svaly. Lopta vám poslúži taktiež ako opora pri klikoch, brušákoch alebo pri cvičení s činkami. Ak vás bolia kríže alebo chrbát, stačí si na loptu sadnúť a s vystretými rukami smerom dopredu sa na nej pohupovať. Veľkým pomocníkom pri cvičení s loptou je fitness podložka. Zabezpečí vám väčšiu stabilitu a pohodlie.

Výber správnej gymnastickej lopty je dôležitý

Pri kúpe lopty na cvičenie je rozhodujúca jej veľkosť resp. priemer. Mal by byť taký, aby vyhovoval vašej dĺžke ramien a výške v sede. Fitness lopty sa dajú zakúpiť od priemeru 30 až do 100 centimetrov. Dôležitá je aj nosnosť a pevnosť lopty. Mohutnejší ľudia by mali myslieť aj na tento parameter. V bežnom kamennom obchode je niekedy ťažké nájsť správnu loptu na cvičenie. To sa vám nemôže stať na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Sami sa presvedčte jediným kliknutím na stránky, že inSPORTline je zárukou veľkého výberu a skvelých cien všetkých športových pomôcok.

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť