Záhradný bazén: Aké kritériá by ste mali vziať pri jeho výbere do úvahy?

podľa spravca
0 komentár

Plánujete si splniť sen a zadovážiť si vlastný bazén? Je z čoho vyberať. Trh ponúka naozaj veľké množstvo tvarov, veľkostí i samotných prevedení bazénov. Vyberte si správne.

Rodinný bazén na záhrade je snom mnohých. Ak si idete jeden taký zadovážiť, mali by ste zvážiť viacero faktorov. Kľúčové vlastnosti pri výbere záhradného bazéna sú: tvar, veľkosť a materiál. Je potrebné vyberať konkrétny bazén s ohľadom na to, na aký účel vám bude slúžiť. Zamyslite sa. Chcete sa len osviežiť alebo si aj zaplávať? Je potrebné zvážiť aj kúpu bazénového príslušenstva a zohľadniť aj podmienky terénu.

Záhradné bazény sa od seba líšia – podľa čoho vybrať „ten váš“?

Vo všeobecnosti vonkajšie záhradné bazény delíme na zapustené, polozapustené a obľúbené nadzemné bazény. Každý typ ponúka niekoľko variantov líšiacich sa materiálom, tvarom, veľkosťou a technológiou spracovania. Kým niektorí uprednostňujú nákladné zapustené bazény, nadzemné bazény patria k cenovo najdostupnejším typom a ich veľkým benefitom je nenáročná montáž, ktorú zvládne naozaj každý. Výhodné tiež je, že tento typ bazénu nevyžaduje žiadne náročné úpravy terénu. Aj kvôli tomu si tento typ bazénu ľudia obvykle kupujú ako prvý.

V ponuke kvalitného dodávateľa nájdete rôzne typy nadzemných bazénov, stačí pozrieť predaj bazénov na marimex.sk. Nafukovacie, plastové, fóliové, s konštrukciou a mnohé iné varianty – je len na vás, čomu dáte prednosť. Ak sa stále rozhodujete, pozrite sa na ponuku marimex.sk a vyskúšajte, aké je to mať vlastný záhradný bazén. Či už hľadáte rodinný bazén alebo kúsok pre deti, na tejto adrese nájdete mnoho nadzemných bazénov pre deti i pre dospelých. Čo by ste povedali na ratanové alebo tehlové prevedenie, ktoré je tento rok hitom?

Kúpte sa už toto leto vo svojom bazéne

Ak túžite po vlastnom bazéne čo najskôr, no nehodláte minúť priveľa z vášho rozpočtu, ideálnym riešením sú fóliové a plastové bazény. Ujasnite si, ako často budete bazén využívať a koľkí si budete najčastejšie užívať jeho benefity. Na základe toho zvoľte materiál i veľkosť.

Nezabudnite na bezproblémový prístup, protišmykovú plochu, filtráciu, bazénovú chémiu, bazénový vysávač a ďalšie potrebné príslušenstvo. Na prvom mieste by mala byť bezpečnosť všetkých používateľov. Dbajte aj na okolie bazéna, ktoré by rozhodne nemalo byť klzké, na keramickú a kamennú dlažbu bez protišmykovej ochrany určite zabudnite.

Dobré je myslieť na všetky detaily týkajúce sa bezproblémovej prevádzky bazéna dopredu a započítať ich do finančných nákladov. Nie je na škodu pozrieť v ponuke marimex.sk aj výhodné bazénové sady.

Neviete si rady s výberom bazéna? Konzultujte svoj výber s odborníkmi, ktorí majú s bazénmi dlhoročné skúsenosti a bohatú prax so samotnou inštaláciou. Užívajte si horúce leto v pohodlí domova, mať vlastný bazén je relax na nezaplatenie.

 

Tiež sa ti môže páčiť