Každá záhrada si zaslúži pohodlné záhradné sedenie

podľa spravca
0 komentár
Každá záhrada si zaslúži pohodlné záhradné sedenie

Nech robíte vo svojej záhrade čokoľvek – pestujete, alebo len unikáte z ruchu dní, mali by ste si v nej vytvoriť kútik na sedenie, ktorý vás zláka zakaždým, keď pôjdete okolo.

Bez záhradného sedenia to nebude nikdy ono

Len čo sa ocitnete medzi ovocnými či okrasnými stromami a započúvate sa do spevu vtákov, viete, že táto chvíľka relaxu je určená pre vás. Ako si ju vychutnáte vy, keď práve nemusíte nič robiť s hriadkou zeleniny alebo sa starať o kvetiny? Aj ľahnúť si na hustý trávnatý koberec má svoje čaro, avšak pojmime to trocha viac na úrovni. Záhradné sedenie predsa nesmie chýbať v žiadnej záhrade, malej ani veľkej. Na lavičke pod stromom si neposedíte tak ako na terase s konferenčným či dokonca jedálenským stolom. Či sa teda rozhodnete pre malé záhradné sedenie, ktoré sa akurát zmestí pod altánok či pergolu, alebo pre väčšie, kde pohodlne pohostíte celú rodinu, vašej záhrade sa bude isto hodiť. Zaženie nudu a ihneď dá najavo, že v tejto záhrade trávite radi svoj čas. Nech len pri šálke kávy. Sedieť v ratanovom kresle, pohodlne sa oprieť či si položiť ruky na opierky, a pritom sa kochať farbami, vôňami a prítomným okamihom, to vás bude do vašej záhrady ťahať deň čo deň, od jari do jesene.

Jedálenské aj rohové súpravy premenia záhradu na obývačku

Ste typy, čo sa s príchodom leta zdržujú vnútri len minimálne? Ak máte krytú terasu, bol by hriech raňajkovať, obedovať alebo večerať v kuchyni za jedálenským stolom. Pamätáte sa, ako vám ako deťom najlepšie chutilo jesť vonku? Obnovte si spomienky z detstva vďaka svojmu záhradnému sedeniu. Nedeľný obed aj rodinná oslava získa celkom iné čaro so záhradným sedením, ktoré si vyberiete na mieru. Či to bude jedálenská súprava so stoličkami alebo kreslami a veľkým stolom, alebo rohová súprava s konferenčným stolíkom, ktorá je ideálna na dlhé rozhovory, popíjanie obľúbených nápojov a zobkanie maškŕt, pobyt na čerstvom vzduchu vás nabije množstvom energie a vaša záhrada sa premení na centrum rodinného života. Ak sa teda na záhradnom sedení začnú objavovať mäkké vankúše, deky, knihy alebo detské hračky, neostaňte prekvapení. Je to znak toho, že ste si svoje záhradné sedenie vybrali dobre.Každá záhrada si zaslúži pohodlné záhradné sedenie

Záhradné sedenie k bazénu i pod holé nebo

Predstavte si, že sa vaša druhá polovička kúpe v bazéne, zatiaľ čo vy si popíjate neďaleko lahodný koktail a vediete s ňou rozhovor. Záhradné sedenie sa nezľakne slnka ani dažďa, preto ho môžete umiestniť hocikam, kde sa využije. Pokojne aj na stred trávnika. Zvlášť obľúbené záhradné sedenia z umelého ratanu nestrácajú svoje vlastnosti vplyvom slnečného žiarenia ani teploty. Z času na čas utriete mokrou handričkou alebo vystriekate prúdom vody, a nábytok je opäť ako nový. Prípadne využite služby ochranných obalov na záhradné sedenie. Nech vás nič neodradí od príjemného relaxu vonku. V hektickej dobe, ako je tá dnešná, je priam nevyhnutnosť mať overené miesto na oddych a resetovanie hlavy.

Tiež sa ti môže páčiť