Podlahové kúrenie. Keď vám záleží na dizajne a pohodlí

podľa spravca
0 komentár
Podlahové kúrenie. Keď vám záleží na dizajne a pohodlí

Moderné bývanie so sebou prináša požiadavky na dizajn a najvyšší pocit komfortu. Niekedy je problematické tieto dva aspekty skĺbiť a dosiahnuť harmóniu po estetickej i praktickej stránke. Napríklad riešenie kúrenia robí vrásky na čele nejednému architektovi. Predovšetkým v prípade, ak sú majitelia domu stará škola a odmietajú myšlienku podlahového kúrenia.

Do detailov prepracovaný dizajn

Pri architektonickom návrhu nového bývania v trendovom štýle by ste sa mali plne spoľahnúť na odborníkov a osloviť firmy, ktoré majú dlhoročnú skúsenosť s projektovaním. Spojiť technologické vychytávky s moderným dizajnom je jedinou možnou cestou k dosiahnutiu jedinečného dizajnu interiéru. Dôležité je nielen samotné zariadenie miestností, nadčasový nábytok, doplnky a adekvátne svietenie, ale tiež výber spôsobu vykurovania či chladenia miestností. Počas letných mesiacov sa o príjemnú teplotu postará klimatizácia, ktorá sa dá skryť za závesy alebo do výklenku. Čo však robiť počas zimy? Vykurovanie klimatizáciou je finančne náročné. Kúrenie pomocou radiátorov je neefektívne a navyše žiadny radiátor nepôsobí esteticky. Ak nechcete, aby vám steny hyzdili radiátory, obráťte sa na firmu podlahové kúrenie Prešov ENERTOP a budete prekvapení z profesionálneho prístupu a skvelých cien. Podlahové kúrenie je poháňané tepelným čerpadlom. Výhodou tohto spôsobu vykurovania je to, že tepelné čerpadlo maximálne využíva teplo z vonkajšieho prostredia a prenáša ho do vykurovacieho telesa. Vďaka tomu sú náklady na kúrenie zanedbateľnou položkou. Úspora na energiách viacnásobne prevyšuje vstupnú investíciu do podlahového kúrenia.

Keď sa spojí technológia s rozumom

Poďme si výhody kúrenie z podlahy prerátať na drobné. Každý rozumný človek iste uzná, že pri stavbe nového domu alebo rekonštrukcii staršieho, nie je dobré pozerať len na ceny. Dôležité je myslieť vopred a prepočítať náklady na bývanie v nasledujúcich rokoch. Preto sa veľa ľudí rozhodne pre zateplenie objektu alebo pre už spomínané podlahové kúrenie. Zateplenie a kúrenie vám počas rokov ušetria toľko peňazí, že vstupná investícia sa vám bude zdať mizivou čiastkou. Obávať sa nemusíte ani prípadnej údržby. Servis podlahového kúrenia firma ENERTOP poskytuje za priaznivé ceny a s profesionálnym prístupom. Podlahové kúrenie je riešením pre novostavby i staršie rodinné domy. Je spôsobom ako dosiahnuť požadovanú teplotu vo veľkých priestoroch, ako ochrániť deti pred nachladnutím a alergiami, ako znížiť vlhkosť v dome a ako vyčarovať z každého priestoru trendovú miestnosť.

 

Tiež sa ti môže páčiť