Koberec ako čerešnička na torte každej miestnosti: Podľa čoho ho vyberať?

podľa spravca
0 komentár
Koberec ako čerešnička na torte každej miestnosti: Podľa čoho ho vyberať?

Zháňate nový koberec a premýšľate, podľa čoho ho hľadať? V prvom rade je potrebné si rozmyslieť, do akej miestnosti koberec chcete, od toho sa bude odvíjať typ, ktorý zvolíte.

V obývačke si môžete dopriať dizajnové koberce

Obývačka je miestnosť, ktorá býva zaťažovaná, no obvykle práve na tomto mieste si chcete dopriať peknú a štýlovú podlahu. Stavte na kúsok z odolnejších materiálov, akými sú vlna, polyamid alebo polyester. V poslednej dobe je trend mať v obývačke drevenú podlahu a na nej položený pod konferenčným stolíkom kusový koberec, ktorý sa bude na zemi skvele vynímať a farebne podčiarkne dizajn celej miestnosti. Ak stavíte na dizajnové koberce, stanú sa dominantou priestoru, celkový ráz môžete podporiť ďalšími bytovými doplnkami ako sú závesy, deky a vankúše a mnohé ďalšie textílie.

V spálni môžete staviť na akýkoľvek koberec

Spálňa je najmenej zaťažovaný priestor, môžete si preto v tejto izbe dopriať ten najväčší komfort. Zadovážiť si dva menšie behúne na každú stranu postele alebo môžete spálni dopriať väčší kusový koberec, ktorý bude čiastočne zasunutý pod posteľou. Do tejto miestnosti voľte miernejšie a zemitejšie farby, ktoré majú upokojujúci účinok. Perfektne v spálni pôsobí napríklad hnedá, béžová, sivá, staroružová alebo zelená. Opäť môžete staviť na dizajnové koberce z tých najkvalitnejších materiálov ako su kašmír, vlna, hodváb, viskóza.

V kuchyni a na chodbe víťazí praktickosť

V jedálni a v predsieni zvoľte koberce s nízkym vlasom, ktoré sú praktické na údržbu, ideálny je vlas do výšky jedného centimetra. Populárne sú v týchto priestoroch bezvlasé koberce alebo odolné slučkové koberce ( materiál vlna, sisal, polyamid ). Poznáte záťažové triedy? 21 je najnižšia, 23 najvyššia, do spomínaných miestností hľadajte minimálne záťaž 22.

V detskej izbe uprednostnite krátky vlas a farebnosť

Fantázii sa medze nekladú! Koberce s krátkym vlasom alebo koberce slučkové sa čistia oveľa ľahšie ako koberce s dlhým vlasom. Čím sú deti staršie, tým je riziko znečistenia nižšie a vy im môžete dopriať nielen farby a detské motívy, ale aj mäkkosť a pohodlie. V praxi to znamená koberec s trochu vyšším vlasom. V rodine so zvieratami zvoľte krátky vlas koberca a pokiaľ je možné, stavte na viaceré farby, najlepšie na takzvané melírované koberce. 

 

Tiež sa ti môže páčiť