Pripravte svoju fasádu na príchod jesene

podľa spravca
0 komentár
Pripravte svoju fasádu na príchod jesene

Jeseň so sebou neprináša iba žlté koruny stromov a príjemné ochladenie, ale aj úbytok slnečného svetla, skracovanie dní a dažde. Spoločne so spoločnosťou na čistenie fasád Bomba Fasáda sme si pre vás pripravili rady ako pripraviť vašu fasádu na jesenné počasie.

Ako súvisí znečistenie fasády s jeseňou?

Odpoveď je prostá: voda. Práve ona je živlom, ktorý jej môže najviac uškodiť. Ak nie je fasáda dostatočne odvetrávaná a nedostáva sa jej dostatok slnka a vetra, môžu sa na nej už niekoľko rokov po omietnutí alebo zateplení objaviť rozsiahle plesňové škvrny.

Tie nielenže znehodnocujú estetiku domu alebo paneláku, ale vypúšťajú aj spóry, ktoré spôsobujú zdravotné ťažkosti.

Finančné riziko

Plesne, no aj ďalšie organizmy postupne rozožierajú fasádu a vytvárajú v nej trhliny. Do nich sa potom dostáva voda, ktorá v zime zamŕza a rozpína sa. Tým iba zväčšuje škodu na fasáde. Ak nezakročíte včas, môže sa poškodiť do takej miery, že jej oprava vás bude stáť veľké množstvo peňazí.

Kontaktné čistenie fasád pred a po – Bombafasada.sk

Kontaktné čistenie fasád pred a po – Bombafasada.sk

Čo s tým?

Najspoľahlivejšou cestou je čistenie fasád. Tomu sa na Slovensku venuje niekoľko profesionálnych firiem. Tie vašu fasádu umyjú a zároveň ju aj zakonzervujú tak, aby cez ňu voda nepresakovala.

Aké druhy čistenia fasád sú dostupné?

Na Slovensku rozlišujeme momentálne dva typy. Prvým je tzv. kontaktné čistenie. Umývanie fasády prebieha pomocou valčekov a štetcov, ktoré na jednej strane aplikujú na fasádu čistiaci roztok a na druhej strane z nej odstraňujú zostatkové nečistoty.

Toto čistenie má patentovaná slovenská firma Bomba Fasáda, ktorá upustila od čistenia fasád vysokotlakovými čističmi z jednoduchého dôvodu – pretože môže fasádu poškodiť.

Vyčistená fasáda rodinného domu spoločnosťou Bombafasada.sk

Vyčistená fasáda rodinného domu spoločnosťou Bombafasada.sk

Bomba Fasáda využíva aj revolučný 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Po jeho aplikácii nie je potrebné použiť penetračný náter, pretože kryštáli soli v emulzii sa o konzerváciu fasády pred vlhkosťou postarajú.

Druhým typom čistenia fasád je vysokotlakové čistenie. To využíva tzv. “wapky”, ktoré pôsobením tlaku vody zmiešanej s chemikáliami umývajú fasádu. Ich nevýhoda spočíva v tom, že znečisťujú okolie domu a zároveň si vyžadujú elektrickú energiu a vodu z vášho vlastného zdroja. Tým vznikajú skryté náklady, ktoré sa ukážu na výdavkoch sa vodu a energie.

Takže ak sa vaša fasáda potrebuje pripraviť na jeseň, začnite konať. Spoločnosť Bomba Fasáda poskytuje aj bezplatnú ukážku na celom Slovensku a výsledok jej čistiaceho roztoku uvidíte už do 15 minút.

 

Tiež sa ti môže páčiť