Kompletný systém pre krbárov  SKAMOTEC

podľa spravca
0 komentár

Ak stavba krbu, tak taká, na ktorú sa možno spoľahnúť. Nech je krb stabilný, odolný a spoľahlivo nám vydrží slúžiť dlhé roky. Ale podľa čoho si správne vybrať a neurobiť chybu?

Ako aj pri iných výrobkoch, tak i pri voľbe systému pre krby je prioritou sústrediť sa na rokmi i skúsenosťami overenú kvalitu.

Skamotec – kvalita, ktorá hovorí sama za seba

Stavba krbu z kalcium-silikátových dosiek Skamotec 225 je nielen u nás už roky najčastejšie volenou technológiou výstavby a izolácie krbov, kachlí, sporáka aj ďalších typov výhrevných telies. Na svedomí ich má dánsky výrobca dosiek SKAMOL, ktorý patrí jednoznačne medzi špičku celosvetových výrobcov a dodávateľov.

Obrovskou devízou dosiek Skamotec sú ich pestré možnosti využitia. Zídu sa pri stavbe a izolácii celého krbu, ako aj pri izoláciách vykurovacích zariadení v drevostavbách, komínov, kamenných obkladov či pri izolovaní akumulačných stavieb.

Kompletný sortiment, jednoduché spracovanie a top vlastnosti

Prácu s týmito dánskymi doskami istotne ocení každý kachliar. Výhodou je, že k doskám Skamotec 225 je dodávané komplet príslušenstvo pre stavbu krbov, teda kachliarska malta, omietky, lepidlá a ďalšie produkty.
Skamotec 225 je vyrobený z čisto prírodných kontrolovaných surovín (voda, amorfný kremík, vápno a brezové vlákna), čo garantuje, že je veľmi šetrný k životnému prostrediu aj zdravotne nezávadný. Pri práci s týmito doskami oceníte aj to, že sa z nich takmer nepráši.
Taktiež je to veľmi pevný stavebný a izolačný materiál v jednom, čo v praxi znamená, že z dosiek postavíte aj odizolujete krb v jednom stavebnom úkone a nepotrebujete už nijaké ďalšie podporné konštrukcie. Dôležité je len podľa váhy obkladu prispôsobovať silu dosky, prípadne aj konštrukciu vykurovacieho telesa.

Požiadavky na pracovné nástroje sú taktiež minimálne, keďže pri väčšine stavby krbu si vystačíte iba s ručnými nástrojmi na drevo, najmä pílkou a akumulačnou vŕtačkou. Je skutočne jednoduché pracovať s doskami Skamotec, ktoré si ľubovoľne naformátujete a nanesiete lepidlo. Zvyšný materiál sa používa na vystuženie dosiek, pričom odrezok sa lepí cez spoj zlepených dosiek v konštrukcii krbu. Na záver už len stačí všetko zoskrutkovať, čím sa celá stavba spevní. A je to hotové. Radosť pracovať a stavať, čo poviete?

 

 

Tiež sa ti môže páčiť