Kúpa nových pneumatík – čo by ste mali rozhodne vedieť aj vy?

podľa spravca
0 komentár

Vedeli ste, že práve jeseň, ktorá je už v nedohľadne, predstavuje ideálny čas na nákup nových pneumatík? Ak si ani vy neviete dať rady s výberom vhodných pneumatík pre vaše vozidlo, inšpirujte sa nasledujúcimi riadkami. Ako zistiť, že potrebujete nové pneu? Je nutné zakúpiť všetky štyri pneumatiky alebo vám postačí výmena len jednej? Oplatí sa investovať do drahších, no o to kvalitnejších pneumatík?

Ako zistím, že potrebujem nové pneumatiky?

Najlepším spôsobom, ako zistiť, či potrebujete nové pneumatiky, je poradiť sa s odborníkom, ktorý skontroluje stav vašich pneu, drobné dierky či poškodenia. Treba si uvedomiť, že životnosť pneumatík je zhruba štyri roky, pričom sa táto doba môže odlišovať od spôsobu vašej jazdy či intenzity jazdenia.

Potrebujem kúpiť všetky štyri pneumatiky?

Nemusíte kupovať všetky štyri pneumatiky naraz. Ak náhodou dostanete defekt a potrebujete iba jednu pneumatiku, je dôležité zistiť to, aká pneu sa nachádza na danej náprave. Ak zakúpite dve nové pneumatiky, váš mechanik vám povie, ktoré pneumatiky sa majú vymeniť, a to podľa toho, či je pohon kolies vpredu, vzadu alebo na všetkých kolesách. Aby mohli vozidlá s pohonom všetkých kolies správne fungovať, potrebujú rovnakú hĺbku dezénu., na čo netreba v žiadnom prípade zabúdať.

Nezabudnite si stanoviť rozpočet

Je dôležité si uvedomiť, že pred kúpou nových pneumatík je vhodné si stanoviť rozpočet. Ste ochotní zaplatiť za kvalitné letné pneumatiky Matador, ktoré vydržia dlhšie alebo siahnete po lacných pneumatikách, ktorých životnosť je možno o niečo kratšia? Nezabudnite ani na hliníkové disky, ktoré by mali byť taktiež súčasťou vašej výbavy, keďže práve tie šetria a zároveň chránia brzdový systém, ba dokonca pozitívne ovplyvňujú jazdu, ktorá môže byť omnoho komfortnejšia.

 

Tiež sa ti môže páčiť