Tepelné čerpadlo je zdrojom tepla budúcnosti, ktorá sa začína písať práve teraz

podľa spravca
0 komentár
Tepelné čerpadlo je zdrojom tepla budúcnosti, ktorá sa začína písať práve teraz

Možná by ste ešte pár rokov váhali, než by ste sa rozhodli pre radikálnu zmenu ohľadne zaistenia ekologickejšieho vykurovania. Avšak extrémny nárast cien energií a tiež hrozba, že prídeme o dodávky plynu z Ruska, rozhýbali väčšinu Slovákov k tomu, aby začali rýchlo hľadať alternatívu. Tou je predovšetkým tepelné čerpadlo.

Výhodou tepelných čerpadiel je to, že nejde o kompromis, ani o nutné zlo, ale ideálnu technologickú zmenu pre našu domácnosť. Svet sa mení. Tepelné čerpadlá, solárne panely, fotovoltaika, nabíjacie stanice, ale aj iný štandard výmeny vzduchu v obydlí pomocou rekuperácie, sa stali realitou z ktorej môžeme ťažiť. Znížime energetické výdaje domácnosti a súčasne začneme žiť viac ekologicky. Všetky tieto technológie totiž pozitívne ovplyvňujú životné prostredie vďaka znižovaniu naše ekologickej stopy.

Začnite vykurovať inak

Tepelné čerpadlo a jeho princípy fungovania sú známe už viac ako 150 rokov. Moderné čerpadlá, ktoré sú určené pre vykurovanie sa dnes delia podľa primárneho energetického zdroja na tepelné čerpadlá voda – voda, vzduch – voda, zem – voda a vzduch – vzduch. Prvý údaj nám predstavuje primárny zdroj energie, druhý potom médium, do ktorého je energia odovzdávaná, teda vykurovacie médium. Najpoužívanejšími sú tepelné čerpadlá voda – vzduch.

Pustite sa do zmien

Znižovanie energetickej náročnosti budov a bývania obecne je dnes nevyhnutnosťou. Potrebujete to životné prostredie aj naša peňaženka. Samozrejmosťou musí byť znižovanie tepelných strát budov pomocou zateplenia aj vhodných konštrukcií a architektonických riešení. Potom je na rade výber vhodného systému vykurovania. Ako prevádzkovať tepelné čerpadlo, ktoré si vybrať, ale aj ako prispôsobiť vykurovací systém tejto zmene – s tým všetkým vám poradia odborníci z Eco3Energy. Poradia vám aj s možnosťou získať dotáciu z programu Zelená domácnostiam.

Tiež sa ti môže páčiť