Nevyhnutnosti, bez ktorých by detská izba nikdy nebola detskou izbou!

podľa spravca
0 komentár

Dlaždice či klasická plávajúca podlaha nie sú pre detskú izbu zrovna tým najšťastnejším variantom. Nielen, že je podlaha na dotyk studená, no riskujete, že ju dieťatko poškriabe hračkou, v horšom prípade sa na nej pošmykne a pri páde na tvrdý povrch sa vážne poraní. Práve z tohto dôvodu je jednou z nevyhnutností práve koberec, ktorý je určený do detskej izby, a to dokonca i pre tých najmenších!

Mať koberec je viac než potrebné!

Na trhu nájdeme tie najrôznejšie detské koberce, ktoré sa od seba odlišujú nielen samotným motívom, ale v prvom rade veľkosťou a materiálovým prevedením. Základom je, aby bol koberec vyrobený zo syntetického materiálu, ktorý chráni detské kolienka pred odreninami či bolestivými popáleninami. Nezabúdajte na antialergickú povrchovú úpravu, keďže množstvo rodičov má voči kobercom predsudky zrovna kvôli strachu z nepríjemných alergií, ktoré sa pochopiteľne nevylučujú. Pred kúpou sa teda informujte o materiálovom zložení a presvedčte sa, že koberec je skutočne určený pre detičky, keďže okrem spomenutých vlastností by mal taktiež brániť prípadnému pošmyknutiu, pádu či inému úrazu!

Kvety – áno či nie?

Problémom môžu byť kvety, ktorých sa v žiadnom prípade ako rodič nechcete vzdať! Predtým, ako vôbec umiestnite kvet do detskej izby, informujte sa, či nie je jedovatý. Možno sa vám to zdá byť smiešne až neuveriteľné, no čudovali by ste sa, koľko kvetov, resp. lístkov rastlín je pre človeka nebezpečných! Z čisto praktického hľadiska sú kvety v detskej izbe zbytočné, najmä ak máte malé detičky, pri ktorých nikdy neviete, čo sa môže stať. Ak sa neviete vzdať dekorácií, nevadí. Siahnite po kvetovanej záclone, farebných tapetách, nástenných hodinách s rozprávkovým motívom, obrovskej plyšovej hračke, ba dokonca i také detské obliečky vás môžu milo prekvapiť svojim netradičným dizajnom! Na výber máte toho skutočne dosť, takže s kvetmi sa radšej na nejaký čas „rozlúčte“ a umiestite ich trebárs do kuchyne, kde budú mať omnoho väčšie opodstatnenie.

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť