Päť dôvodov, prečo cvičiť na rotopede

podľa spravca
0 komentár
Päť dôvodov, prečo cvičiť na rotopede

Rotoped je jedným z najčastejších strojov, ktoré si ľudia zaobstarajú do domácej posilňovne. Okrem toho, že je cenovo dostupný a nájde si miesto aj v menšom byte, má mnoho pozitívnych účinkov na vaše zdravie. Je nevyhnutné zdôrazniť, že je to naozaj veľmi silný stroj, s ktorým dokážete dosiahnuť veľmi pekné výsledky! Tiché magnetické a elektromagnetické rotopedy môžete pokojne postaviť pred televízor a počas sledovania obľúbeného seriálu pracovať na sebe.

Spísali sme najdôležitejšie zdravotné benefity, aké nám rotopedy prinášajú.

1.  S rotopedom schudnete

Na rotopede spálite veľa kalórií, tak ak túžite po atletickej postave a vyformovaných nohách, predstavuje ideálnu cestu, ako si svoj sen rýchlo splniť. Kalórie dostanú na frak dvojitou silou – kombinácia kardia a silového tréningu sa postará o to, že pri intenzívnom tréningu dokážete odbúrať až 600 kalórií.Päť dôvodov, prečo cvičiť na rotopede

Zároveň získate svaly a ako isto viete, tie si vyžadujú aj v pokoji viac energie, takže čím viac svalovej hmoty máte, tým viac kalórií spálite, i keď práve necvičíte. Naplánujte si pravidelný tréning a výsledky sa isto dostavia.

2.  Rozprúdi vaše srdce

Počas cvičenia sledujte svoj srdcový tep, aby ste si vedeli okamžite upraviť intenzitu cvičenia a striedať vysoko intenzívny intervalový tréning s pokojnejším tempom. Zabezpečíte si tak optimálny tréning presne pre vás a vašu aktuálnu formu. Srdce je predsa sval a udržiavať ho v kondícii sa oplatí, lebo je potom automaticky menej namáhané a znižujete si tak riziko kardiovaskulárnych chorôb. Fantastické je, že zdravotné výhody pocítite už po niekoľkých týždňoch pravidelného cvičenia.

3.  Cvičenie na rotopede nepredstavuje záťaž pre kĺby

Vaše kĺby pri tréningu na rotopede netrpia, nie sú vystavené otrasom a preto sa často bicyklovanie odporúča aj na rehabilitáciu po zranení kolien alebo členkov. Tréning na rotopede vždy dokážete prispôsobiť tomu, čo je pre vaše kĺby ešte príjemné. V stoji je na kĺby vyvíjaný väčší tlak ako v sede, takže rotoped vám pomôže elegantne vybudovať si stabilitu.

4.  Naberiete silu

Rotopedy rozhodne netreba podceňovať. Aj napriek tomu, že ste v pohodlí domova, dokážete tonizovať nohy, stehná a zadok, ale aj ruky, brucho a svaly na chrbte, najmä pri vyššom odpore, kedy svaly pracujú najviac. Dôležité je vytvrvať a poriadne zabrať. Nižší odpor je super na zahriatie a vytrvalostné cvičenia, no ak chcete nabrať svalovú hmotu, musíte sa trochu potrápiť s vyššou obtiažnosťou.

5.  Je to skvelé antidepresívum

Pri cvičení sa nám do tela vyplavujú endorfíny a serotonín, teda takzvané hormóny šťastia. Tie regulujú stres a pocit úzkosti, navodzujú pocit šťastia a pôsobia ako antidepresívum. Dostaňte sa do pohody hodinou tréningu! Určite si viete vybaviť ten skvelý pocit, keď dokončíte tréning a zaplaví vás vlna radosti. Rotoped je efektívny stroj, ktorý vás dokáže zásobiť poriadnou dávkou týchto užitočných látok a ak fajčíte, môže byť účinnou terapiou pri odvykaní od cigariet práve preto, že sa pri fyzickej aktivite vylučujú do tela endorfíny.

Ak ešte rotoped doma nemáte, možno o ňom teraz začnete uvažovať. Rotopedy, z ktorých si vyberie hobby fitness nadšenec aj náročný používateľ nájdete tu: https://hop-sport.sk/rotopedy/

 

 

Tiež sa ti môže páčiť