Práčka na detské oblečenie by mala byť s vyššou inteligenciou

podľa spravca
0 komentár
Práčka na detské oblečenie by mala byť s vyššou inteligenciou

Vyprať detské oblečenie sa niekomu môže zdať byť rovnako jednoduché, ako to bežné. Ale nie je tomu tak. Predsa len pri deťoch perieme inak. Hlavne tým menším, či deťom s alergiami.

Moderné detské oblečenie už určite nejde prať na najvyššej teplote. Musíme využívať iné moderné možnosti, aby sme detské oblečenie v práčke nezničili, ale súčasne ho dobre vyprali. S čím bojujeme najčastejšie a ako na to?

Ako na pranie detského oblečenia?

Detské oblečenie má mnoho špecifík. Je jemné, často s rôznymi ozdobami a nažehlenými motívmi. Do toho býva plné škvŕn od jedla, takisto aj od blata. Od nás, mamičiek, sa očakáva vedieť ho vyprať tak, aby sa nezničilo a súčasne na ňom nezostala ani škvrnka. Obvykle sa nám hodí, ak práčka ponúka jemné pranie pri 40 °C, s pláchaním naviac, či s priamym sprchovaním bielizne či inou podobnou funkciou zvyšujúcou hygienu prania, vrátane použitého pracieho prostriedku. To všetko aj pri nižšej nastavenej teplote.

Detské oblečenie perieme vždy s použitím špeciálneho detského prášku bez zbytočných chemických škodlivín, bielidiel a alergénov. Rovnako šetrne vyberáme aj aviváž. Výborným pomocníkom je sušička, či práčka so sušičkou. Tá z oblečenia odstráni zvyšky prášku, ale aj rôzne uvoľnené vlákna. Oblečenie je jednoznačne jemnejšie, nadýchanejšie, bez alergénov a bez nutnosti žehlenia. Moderné maminky dnes žehlia minimálne a snaha dezinfikovať všetko žehličkou je prežitok.

Čo so škvrnami na detskom oblečení?

Babské rady, ako na rôzne škvrny, u detských „umelcov“ neuspejú. Budete potrebovať výrazne silnejšieho pomocníka. Nebojte sa použiť kvalitné odstraňovače na škvrny. Aplikujte ich lokálne, aplikátorom či štetcom, a po pôsobení dobre vypláchajte a hneď štandardne perte.

Pri deťoch pôjde práčka aj na najvyššiu teplotu. To vtedy, keď sa pustíte do prania rôznych podbradníkov, handričiek a často aj ponožiek. Tie deti vedia zašpiniť tak, že ak sú biele, musíte ich vyprať skutočne na vysokej teplote. Deti z ponožiek rýchlo vyrastú, nekupujte ich teda na desať rokov. Žiadneho poškodenia intenzívnejším programom sa báť teda nemusíte.

Práčka aj na niektoré detské topánky

Do práčky často hodíme aj detské topánky. Niektoré to vydržia a sú na to pripravené. Hodí sa preto program napríklad na športové oblečenie, ktorý perie bez aviváže, s rozumnou silou odstreďovania a pri nižšej teplote.

Tiež sa ti môže páčiť