Pri akej teplote zamŕza zem?

podľa spravca
0 komentár

Ak ste farmárom alebo pracujete v stavebníctve, isto by ste chceli, aby odpoveď na túto otázku znela “nikdy”. No bohužiaľ príroda nám často nehrá do karát a tak pri nízkych jesenných a zimných teplotách a príslušnej vlhkosti vzduchu zem jednoducho zamŕza a práca s ňou či v nej je zrazu tvrdý oriešok – a to doslova. Počasiu nerozkážete, ale s vhodnou technikou s ním môžete aspoň zvádzať vyrovnaný boj.

Kompaktné, ale výkonné

Také sú stroje Cat® určené na prácu na stavbách. Minibager s nízkou hmotnosťou umožňuje ľahkú prepravu dokonca aj na korbe nákladného vozidla tam, kde ho práve potrebujete. Samozrejmosťou je nízka prevádzková hlučnosť a miera vibrácií, vďaka čomu je práca na stavbe komfortnejšia bez toho, aby utrpela výkonnosť stroja. Hydraulický systém snímania záťaže lyžice zefektívňuje prácu s tvrdou zeminou aj v mrazivých podmienkach, pričom pracovníkovi obsluhujúcemu minibager dáva okamžitú spätnú väzbu o tom, do akej miery môže ešte stroj v náročných podmienkach potrápiť.

Poľnohospodárske stroje na prácu v mraze musia byť dimenzované tak, aby zvládli nároky rozbehnutej rastlinnej a živočíšnej výroby. Nakladače a teleskopické manipulátory s vysokou nosnosťou hydrauliky a výkonnosťou motora pomáhajú zvládať ťažkú prácu. Na trhu je dostupné celé spektrum modelov s rôznou konfiguráciou možného zaťaženia, aby ste si vybrali presne na mieru vašim potrebám. Ani extrémne teploty neohrozia vaše pracovné tempo.

V závislosti na vašom rozpočte si môžete na svoju stavbu či farmu zadovážiť buď nové alebo aj použité stroje – a to priamo od autorizovaného distribútora s príslušnou technickou previerkou, ktorá je zárukou spoľahlivosti. Ak je váš projekt len krátkodobý, oceníte možnosť prenájmu zariadenia, ktoré mimoriadne nezaťaží rozpočet.

Či už v novembrovej zamrznutej zemi alebo v jarnom blate, pri výbere agrotechniky alebo strojov pre vašu stavbu vyberajte kvalitu a výkon za rozumnú cenu. Investícia sa iste vyplatí a boj s vrtochmi počasia bude pre vás víťazný.

 

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť