Zimné prechádzky v Bratislave

podľa spravca
0 komentár

Naše hlavné mesto ponúka nespočetné množstvo rozmanitých scenérii a romantických uličiek, vďaka ktorým si môžete užiť príjemnú, zimnú prechádzku. V tomto starobylom meste, nájdete mnoho možností, ako využiť voľný čas či širokú ponuku kultúrnych podujatí.
Nenechajte si ujsť prechádzku popri Dunaji alebo strávte príjemné chvíle v jednom z viacerých mestských parkov.

Bratislavská koliba – najlepšie miesto na zimnú prechádzku

Táto časť bratislavského Nového mesta sa nachádza na úpätí Malých Karpát a ponúka tým dokonalé miesto na zimnú romantiku. Nachádza sa tu množstvo reštaurácií a miest na spríjemnenie voľného času. V blízkosti môžete navštíviť Vojnový pamätník Slavín, ktorý je situovaný na kopci s výhľadom na Bratislavský hrad a vďaka svojej výške, až 52 metrov, patrí medzi dominanty mesta. Slavín sa nachádza v prominentnej časti, nájdete tu tak najkrajšie novostavby v Bratislave.
Vďaka spojeniu prírody, množstva reštaurácií a obchodov je bývanie na Kolibe ideálnym pre mladších, starších či rodiny. Nové byty Belaria Koliba ponúkajú všetko, čo je potrebné pre príjemné a praktické bývanie a k tomu všetkému, dych berúci výhľad ako bonus.

Romantická prechádzka záhradou či sadom

Prezidentská záhrada, taktiež nazývaná  Grasalkovičova, je súčasťou paláca, kde sídli prezident Slovenskej republiky. Táto očarujúca záhrada prešla rozsiahlou rekonštrukciou koncom 90. rokov, na základe ktorej nadobudla francúzsky štýl. Počas prechádzky si môžete užiť výhľad na sochy a iné umelecké diela.
Ďalším miestom, ideálnym na potulky zimnými večermi, je Sad Janka Kráľa. Tento sad je jeden z prvých parkov v Európe a nájdete ho na petržalskej strane Dunaja. Dnešná podoba parku sa datuje až do roku 1839. Najvýraznejším architektonickým prvkom je záhradný altánok, ktorý je pozostatkom veže františkánskeho kostola. Po dlhej prechádzke v Sade Janka Kráľa máte možnosť zohriať sa nad teplým čajom či chutnou večerou v neďalekom obchodnom centre.

Návšteva Bratislavského hradu v zime

Aj chladnejšie počasie môže byť ideálnym na návštevu hradu. Vďaka niekoľkým úzkym uličkám, ktoré naň vedú, sa prenesiete do minulosti a môžete si užiť romantické chvíle v malých kaviarňach a baroch, ktoré tieto uličky lemujú. Táto dominanta mesta ponúka nádherný výhľad s viacúrovňovými terasami.

 

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť