Ako pripraviť záhradu na sychravé počasie?

podľa spravca
0 komentár

Jeseň máme už v plnom prúde, a práve preto by ste nemali zabudnúť na vašu záhradu, ktorá si zaslúži aspoň minimálnu starostlivosť a prípravu na chladné obdobie! V prvom rade je nutné pokosiť trávnik, pričom dbajte na to, aby tráva nebola príliš nízka. Niektorí ľudia dokonca trávu postriekajú chemickou ochranou, ktorá ju chráni pred zimnými plesňami. Ak teda nemáte domáceho miláčika, ktorý trávi väčšinu dňa práve na záhrade, nebojte sa aj vy siahnuť po takomto prostriedku, vďaka ktorému bude trávnik krásny aj po zime!

Sadenie ovocných stromov a rastlín

Jeseň je obdobie na sadenie ovocných stromov, ruží či iných rastliniek, ktorým sa najlepšie darí počas chladnejších mesiacov. Jamy pre ovocné stromy vykopte dostatočne hlboko do zeme! Najskôr do nej vlejte vodu, na dno vložte kvalitnú zeminu a pomaly rozpustné hnojivo. Po nasadení stromov či rastlín znovu pôdu zalejte, pričom veľkú pozornosť venujte výberu vhodných odrôd. Nezabudnite na pravidelné zhrabávanie lístia, čo môžete následne uložiť do kompostu. Dajte však pozor, aby sa do kompostu nedostalo zhnité ovocie, čo by behom krátkej doby narušilo celkovú jeho štruktúru!

Ochrana pred zimným obdobím

Chráňte svoje rastliny pred slnkom, vetrom či prípadným mrazom. Základom je, aby bol ochranný obal vzdušný, keďže rastliny dýchajú celoročne, čiže aj v zime. Pre veľmi citlivé a náchylné ihličnany použite ako ochranu kôru či listy. Taktiež dbajte na pravidelné zalievanie, ktoré je pre všetky rastliny veľmi dôležité! Pripravíte tým rastliny na zimné obdobie, kde zelené časti odparujú vodu, ale zem je už zamrznutá. Z tohto dôvodu už korene rastlín nemôžu vodu prijímať, čiže príprava na zimu je nevyhnutná! S prvým mrazom nezabudnite vypustiť vodu z kohútikov a hadíc, ktoré je nutné skladovať na suchom mieste, čím predĺžite ich životnosť!

Autorské právo: alexeys / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť