Výber pracovného stolu v žiadnom prípade nepodceňujte!

podľa spravca
0 komentár

Nenahraditeľnou súčasťou kutilskej či profesionálnej dielne je pochopiteľne pracovný stôl, ktorý by mal disponovať nasledujúcimi vlastnosťami: stabilita a odolnosť! A s týmito kvalitami ide ruka v ruke taktiež bezpečnosť. Viete si aj vy správne vybrať?

Aký materiál zvoliť?

Vyvážená konštrukcia z dostatočne pevného materiálu je základným stavebným kameňom každého pracovného stolu. Kostra by mala byť prispôsobená veľkej záťaži. Súčasný trh ponúka rozmanité varianty a prevedenia, pričom niektoré sú napevno postavené a iné zase pojazdné. Rozmery pracovného stolu by však mali korešpondovať s priestorovými možnosťami dielne. Vrchnú plochu zdobí drevená pracovná doska, ktorá by mala byť vyrobená z materiálu vysokej akosti. Veľkej popularite sa tešia predovšetkým bukový masív či vrstvy lisovanej bukovej dyhy. Obe varianty sa vyznačujú vysokou životnosťou! V neposlednom rade sa zamerajte na úložný priestor, pričom niektoré pracovné stoly disponujú viacerými zásuvkami či policami. Nájdu sa tiež modely bez tohto úložného priestoru, čiže opäť ide o výber založený na vašich preferenciách. Ak si vyberiete riešenie bez zásuviek, môžete náradie a ostatné prvky ukladať v plechovej skrini či pojazdnom vozíku.

A čo cena?

Ako už isto viete, medzi žiaduce vlastnosti takéhoto typu stola patrí predovšetkým spomínaná stabilita a prvotriedna odolnosť. Práve z tohto dôvodu by ste mali dať prednosť popredným výrobcom, ktorí pôsobia na trhu už niekoľko rokov a na základe pozitívnych referencií od iných zákazníkov budete mať istotu, že ste si vybrali správne! Cena hrá v tomto prípade taktiež významnú úlohu, no nie vždy to, čo je najdrahšie, je aj najlepšie! V prvom rade si všímajte všetky technické vlastnosti a až následne si všímajte cenu, ktorá je samozrejme tiež dôležitým kritériom asi pre väčšinu z nás.

Autorské právo: halfpoint / 123RF Reklamní fotografie

Tiež sa ti môže páčiť