Privítajte leto s novou kuchyňou

podľa spravca
0 komentár
Privítajte leto s novou kuchyňou

Na leto sa toho veľa rodí v prírode, ale aj v našich myšlienkach. Možno je to prvými teplými lúčmi slnka, možno túžbou po novom začiatku, zrazu vás prepadne myšlienka aj na zmenu vo vašej domácnosti. A kde bude najmarkantnejšia, keď nie práve v centre domova, vo vašej kuchyni?

Leto s novou kuchynskou linkou

Vtáčiky spievajú, za oknami je dlhšie svetlo, do obydlí nám vchádza príjemný vzduch a s týmto závanom sa zrazu pošteklia aj naše myšlienky a my dostaneme chuť prispôsobiť sa javom v prírode. Ako? Ako sa príroda prebúdza zo spánku a ponuré prírodné obrázky sa menia na pestrofarebné, tak sa i naše domácnosti môžu z nudných zmeniť na šťavnaté a plné života a nápadov. Najlepšie je začať s priestormi, v ktorých trávime najviac času.

Kuchyňa je centrum diania, tu sa trávi veľa času pri varení, pečení, ale i stolovaní, preto si zaslúži zmenu najviac. No kým niekomu stačí vymeniť obrus, koberček pred kuchynskou linkou a záclonky, iný si na to trúfne pekne zhurta – vymení rovno aj starú a nepraktickú kuchynskú linku, ktorá už dávno nespĺňa nároky na dizajn, údržbu či skladovanie.

Zastaraný vzhľad pôvodnej kuchynskej linky nezahrieva pri srdci ani gazdinú, ani ľudí, ktorí do danej domácnosti prídu na návštevu.

Okrem kuchynskej linky myslite aj na jedálenský nábytok

Ak vás ešte nezaujal trend konzumovať jedlá v obývačke, pretože niektoré kuchyne sú naozaj také maličké, že v nich jedálenský kútik extra nevynikne, pri rekonštrukcii kuchyne určite myslite aj na jedálenskú časť. Nie je predsa dôležité užiť si komfort len pri varení, ale tiež pri podávaní jedla. Príjemne sa budeme cítiť len vtedy, ak jedlo bude podávané na úrovni.

Na stole, ktorý je priestranný, čistý a nevŕzga, za ktorý sa zmestí potrebný počet jedálenských stoličiek, pri ktorom sa dá vychutnať nielen dobré jedlo, ale aj ranná káva. Stoličky v jedálenskej časti musia byť tiež pohodlné, preto si premyslite všetko ohľadom opierok i materiálov.

Kým niekomu stačí drevená stolička, iný potrebuje čalúnenú, čo však v prípade malých detí nebýva vždy vhodným riešením. Inde zasa neprichádza do úvahy nič iné ako praktický a rozmerovo neškodný barový pult.

Tak ako si pomaly začínate zvykať na teplejšie dni, postupne si naplánujte aj dizajn kuchyne. Nehodno sa však uponáhľať. Veď viete, ako to býva aj v prírode – ešte vždy môžu prísť mrazy.

Vy si však dávajte pozor, aby ste sa nepopálili. Kuchyňu si nezostavujeme každoročne, väčšinou nám slúži s menšími vynoveniami takmer celý život, preto aj jej plánovaniu venujte trocha viac príjemných letných večerov.

Tiež sa ti môže páčiť