Školské batohy, ktoré neubližujú chrbtom – to je Topgal

podľa spravca
0 komentár
Školské batohy, ktoré neubližujú chrbtom – to je Topgal

Detské chrbty dostávajú zabrať už od nástupu do prvej triedy. Je na nás, rodičoch, vybrať deťom batohy, ktoré im nezničia chrbty.

Nie je ničím výnimočným, že deti trpia bolesťou chrbta už od nástupu do školy. Veľký podiel na tom majú príliš ťažké aktovky a batohy. Učitelia, čo sa týka nosenia školských pomôcok, prváčikov vôbec nešetria. Deti nosia do školy viac vecí, než nakoniec potrebujú. Ťažké učebnice, zošity, pomôcky na výtvarnú výchovu, na telocvik, do toho desiata a niečo na pitie. Pokiaľ má dieťa naviac krúžky, umelecké či športové, nosí obvykle ďalšie potreby.

Dnešné deti majú k tomu všetkému ešte málo pohybu. Omnoho menej športujú, naopak viac sedia. Ich chrbtové svalstvo je slabšie. Aj tieto nedostatky musí vedieť vykompenzovať dobrá školská taška.

Ako vybrať ideálnu školskú tašku pre prváka?

Pre školákov je vždy vhodný iba špeciálny školský batoh a aktovka. Nutnosťou je anatomicky tvarovaný chrbát a ďalšie ergonomické prvky. Predovšetkým ide o popruhy, ktoré musia byť polstrované, nastaviteľné a dostatočne široké.

Tieto prvky však nesmú nadmerne zvyšovať hmotnosť batohu. Predovšetkým školská taška pre prváka nesmie vážiť viac ako 1,2 kg. U druhého stupňa by to nemalo byť viac ako 1,4 kg. Batohy a aktovky Topgal túto požiadavku spĺňajú.

Bezpečnosť je dôležitá

Školské batohy a aktovky musia splňovať ešte ďalšiu požiadavku – zaisťovať bezpečnosť našim deťom na ceste. Prváčikovia, ale ani staršie deti na základnej škole zhruba do 11 rokov, sa nedokážu v doprave chovať dostatočne obozretne. Školské batohy preto musia mať dostatok reflexných bezpečnostných prvkov, ktoré vodičov na dieťa upozornia a urobia ho dostatočne viditeľným.

Vyberajte podľa kvality aj funkčnosti

Batohy a aktovky českej značky Topgal patria medzi tie najlepšie na trhu. Majú potrebné certifikácie a sú veľmi kvalitné. Priehradkami, vreckami a komorami sú prispôsobené potrebám nielen českých, ale aj slovenských školákov. Čo u iných zahraničných výrobkov nemusí platiť. Topgal školské batohy sú naviac len minimálne reklamované vďaka svojej vysokej kvalite. Pokiaľ by k reklamácii predsa len došlo, môžete dostať po dobu riešenia reklamácie dokonca batoh náhradný.

Nezabudnite ani na dizajn

Nepodceňujte ani dizajn školského batohu. Vyberte deťom vzhľad batohu v obľúbenej farbe a odpovedajúci ich záujmom. K batohu vždy vyberte aj farebne zladené doplnky – peračník, športové vrecko a ďalšie.

Tiež sa ti môže páčiť