Trojsko vám zaručí vysnívaný pokoj

podľa spravca
0 komentár

Okná a dvere sú síce len jednou zložkou bývania, no často rozhodujú o tom, ako sa budeme doma cítiť a koľko nás budú stáť energie na bývanie. Ich kúpa by preto nemala byť rýchla a nezodpovedná, ale naopak, na mieste je poradenie sa s odborníkmi.

Hluk je jedným z najčastejších problémov

Mnoho ľudí bojuje s problémom, ktorým je hluk. Ten nie je typický len pre veľké mestá, ale aj menšie dediny, ktoré sa nachádzajú pri rušnej ceste, stavenisku alebo v blízkosti detských ihrísk. Práve dnešná doba je na hluk veľmi náročná, pretože ľudia majú viac áut a  bydliská sa rozrastajú do neuveriteľných počtov. Nie je ničím výnimočným, že kým sme pred pár rokmi bývali na tichej ulici, dnes máme viac susedov, ako bolo kedysi obyvateľov v obci dokopy.  Riešením nemusí byť len odsťahovanie sa alebo trpenie do konca života.

Všetko môže zmeniť výmena okien a dverí, ktoré zamedzia akémukoľvek zvuku, ktorý nepatrí do vašej domácnosti. Ide síce o celkom nákladnú investíciu, no ak sa na to pozrieme z dlhodobého hľadiska, tak sa jednoznačne vyplatí. Zlepšíte tak nielen zvukovú izoláciu okien a dverí, ale aj ich tepelné vlastnosti a dizajn. Nezabúdajte ale na to, že pri výmene plastových okien, musíte myslieť aj na plastové vchodové dvere, ktoré by mali byť rovnaké nielen v rámci dizajnu, ale aj vlastností.

Koľko skiel budeme potrebovať?

Kvalita zvukovej  izolácie vo všeobecnosti závisí najmä od počtu skiel, ktoré budú okno a dvere obsahovať. Kým v minulosti sme boli zvyknutí na dve sklá zasadené v ráme okna, v dnešnej dobe je skôr preferované trojsklo. Hlavným dôvodom je najmä zvuková, ale aj tepelná izolácia, ktorú ľudia berú do úvahy ešte pred samotnou výrobou okien. Ich výmena nemusí byť tak nákladná, ako by ste očakávali, pretože trojsklo môže byť pokojne súčasťou plastového okna. Práve tie sú stále jednotkou na trhu a to kvôli pomeru ceny a kvality. Nemusíte sa teda obávať, že by plast nedokázal splniť vaše očakávania, v tomto smere vás určite nesklame. Preto, ak sa pozrieme na kritérium plastové okná cena zistíme, že ide o tú najlepšiu možnú voľbu, akú nám trh ponúka. Vy sa tak nemusíte obávať obrovských nákladov, ktoré by váš finančný rozpočet nezvládol alebo by ste sa museli zadlžiť na niekoľko rokov.

Pri výbere okien je potrebné sledovať aj hodnotu zvukovej izolácie, ktorá je vyjadrovaná Rw a znamená index nepriezvučnosti. Vo všeobecnosti vám stačí vedieť, že čím je Rw vyššie, tým sú zvukové vlastnosti okien lepšie. Dnešné plastové okná sa dajú zohnať s indexom Rw od 30 do 45 decibelov, čo je na kvalitné bývanie úplne postačujúce. Len pre porovnanie, staršie okná s dvojsklom nepresahujú hodnotu 25 decibelov, takže výmena okien vám určite zníži nežiaduci hluk. Ak budete hľadať predajcu plastových okien, odporúčame pozrieť si plastové okná Bratislava. Nájdete tam širokú ponuku, z ktorej si určite vyberiete.

Tiež sa ti môže páčiť