Upchatý odtok a jednoduché riešenia

podľa spravca
0 komentár
Upchatý odtok a jednoduché riešenia

Upchatý odtok v kuchyni či v kúpeľni trápi stále väčšie množstvo domácností. Neželané zvyšky jedla často zabránia bezproblémovému odtoku vody a v krajnom prípade môže dôjsť k úplnému upchatiu odtoku. Odtok v kúpeľni zvyčajne znefunkčnia nahromadené vlasy, chlpy, ale aj tuhé časti kozmetiky a mydiel. Problém upchatého odtoku však nie je vždy potrebné zveriť do rúk odborníkom. Domácimi receptami a voľne dostupnými prípravkami nielen, že je možné vyriešiť upchatie, ale pri pravidelnej aplikácii mu ľahko aj predísť.

Rýchla pomoc

Súčasťou väčšiny domácnosti je tradičný pomocník, ktorým možno odtok mechanicky uvoľniť. Gumený zvon je cenovo prijateľné riešenie s multifunkčným použitím a dlhou životnosťou. Vďaka odolnému materiálu vydrží aj niekoľko rokov, a tak nie sú potrebné žiadne ďalšie investície. Táto technika funguje na princípe obyčajnej pumpy, ktorá vytvorí dostatočný tlak na to, aby sa odtok uvoľnil.

Kuchynské suroviny

Pokiaľ je reč o mierne upchatom odtoku, prípadne problémom je iba pomalšie odtekanie, je výhodné siahnuť po kuchynskej soli. Najpoužívanejšia kuchynská ingrediencia sa nájde hádam v každej domácnosti, takže ide o lacné a výhodné riešenie. Chemické vlastnosti soli sú schopné odstrániť nepríjemný zápach a zvládnuť problém upchatého odtoku. Vhodné je použiť kombináciu pol šálky soli a pol litra horúcej vody.

Ďalšími vhodnými pomocníkmi sú ocot a sóda bikarbóna v spojení s vriacou vodou. Domáci recept zahŕňa jednu šálku octu, dve šálky sódy bikarbóny a napokon približne štyri šálky vriacej vody. Spomínané suroviny je potrebné pridávať v presnom poradí. Ako prvé do odtoku nasypeme jednu šálku sódy a pridáme trochu vriacej vody. Dôležité je počkať 10-15 minút a následne pridať zvyšok jedlej sódy a ocot. Po prestávke v trvaní niekoľkých minút stačí doliať zvyšnú vodu.

Pomoc odborníkov

V prípade, že domáce recepty sú nefunkčné, môžeme zvoliť ešte alternatívu hydroxidu sodného. Tento prípravok je ľahko dostupný aj v supermarketoch a cenovo sa pohybuje okolo sumy tri eurá. Odbornú pomoc je nevyhnutné vyhľadať, keď ide o havarijný stav, absolútnu nefunkčnosť odtoku alebo iný druh problému, ktorý možno zvládnuť iba odborne. Upchatý odtok v kuchyni či v kúpeľni je odporúčané riešiť čím skôr, aby pôvodne obyčajný problém nakoniec nevyžadoval časovo i finančne náročné riešenie.

V súčasnosti firmy orientujúce sa na tieto typy problémov dokážu vyhovieť individuálnym potrebám zákazníka a racionálne stanoviť cenu pracovného výkonu. Niektoré z nich však fungujú iba v tradičnom pracovnom čase. Bratislava a široké okolie je zväčša pokryté službami spoločnosti Krtkovanie Bratislava 365. Tím odborných pracovníkov vyrieši problém upchatého odtoku expresne rýchlo a výhodne. Čistenie je najčastejšie realizované prostredníctvom obrovského tlaku vody. Ak sa problém pretrváva – vtedy je nutné kamerovanie potrubia. Niekedy však môže ísť aj o vážnejší problém, ktorý si bezodkladne vyžaduje odborné opravy. V snahe zabrániť rozšíreniu alebo zhoršeniu aktuálneho problému firma poskytuje svoje služby 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Tiež sa ti môže páčiť