VHODNÁ HYPOTÉKA PRE MLADÉ PÁRY

podľa spravca
0 komentár

Rozmýšľate spolu s partnerom alebo partnerkou nad vybavením hypotéky, neviete však s istotou, ktoré dostupné riešenie je pre vás najvýhodnejšie? Prezradíme vám, čo sa pri hypotéke oplatí zvážiť a ako si k jej zisku možno dopomôcť.

Čo mladým párom hypotéka ponúka

V prvom rade je hypotéka pre mladých ľudí spôsobom, ako si zabezpečiť bývanie pre seba samých aj v čase, kedy zatiaľ nedisponujú dostatočným finančným obnosom. Fakt, že len nedávno ukončili svoje štúdium alebo v práci ešte iba začínajú, im tam tak nebráni v tom, aby začali bývať vo vlastnom. Pokiaľ navyše o hypotéku požiadate ako pár, máte spoločne vyššiu finančnú dôveryhodnosť a tým pádom pravdepodobnejšie získate lepšiu hypotéku, ako keby ste o ňu požiadali každý zvlášť. Zároveň môžu mladí ľudia do 35 rokov požiadať pri hypotéke o štátny príspevok, pokiaľ spĺňajú podmienky stanovené pre jeho získanie.

Využiť podobnú situáciu vo váš prospech vám pomôže čo najvýhodnejšia hypotéka, ktorá je na jednej strane spojená s minimálnym úrokom, poplatkom v banke či ďalšími nákladmi a na druhej strane je dostatočne flexibilná a čo najlepšie sa adaptuje na vaše potreby. Ponuka hypoték pre mladé páry je v súčasnosti veľmi široká a zrejme by sme nenašli hypotéku, ktorá by v rovnakej miere vyhovovala všetkým.

Pomocná ruka pri výbere hypotéky

Je dôležité nezanedbať porovnanie hypoték, v rámci ktorého zvážite dostupné možnosti hypotéky a vyberiete si spomedzi nich tú, ktorá sa vám vo vašej terajšej situácii najlepšie hodí. V množstve dostupných hypoték sa niekedy ťažko orientuje a nie vždy máte s partnerom či partnerkou k dispozícii dostatok času, ktorý si podrobné preštudovanie jednotlivých hypoték vyžaduje.

Pre podobné prípady poslúži hypotekárny špecialista, ktorý vám profesionálne poradí v otázke hypoték, nehnuteľností aj ponuky banky. S pomocou tohto odborníka je navyše vybavovanie samotnej hypotéky bezproblémové a nemusíte sa počas neho obávať žiadnych komplikácií. Neváhajte, využite hypotéku pre mladé páry a začnite bývať po svojom!

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť