Viete, na aký rošt by ste mali uložiť nový matrac z lenivej peny?

podľa spravca
0 komentár

Od nového matraca si určite sľubujete skvalitnenie spánku, elimináciu bolesti chrbta a predovšetkým pohodlie. Všetky tri kritériá najlepšie splní penový matrac, najmä tie obsahujúce vrstvu pamäťovej peny. Aby ste ale dosiahli maximálny účinok, musíte myslieť aj na podklad, teda rošt, na ktorý matrac uložíte. Viete, ktorý sa najviac hodí práve pod penový matrac?

Lenivá pena vás zbaví bolesti, nekvalitného spánku i nepohodlnosti

Zopakujme si, prečo urobíte správne, keď k riešeniu kvality spánku, bolesti chrbta a pohodlia nahradíte váš starý matrac práve matracom s lenivou čiže pamäťovou penou.

Vrstva pamäťovej peny zaisťuje chrbtici zdravú polohu po celú dobu spánku. Aj keď sa vrtíte akokoľvek. ?

  • Lenivá pena reaguje na teplotu ľudského tela a vďaka tomu mení a prispôsobuje svoj tvar aj tvrdosť.
  • Vďaka tomu, že pena pod tlakom tela odvádza vzduch do okolia, nevzniká žiadny protitlak na odpočívajúce telo.

Samozrejme žiaden matrac nie je vyrobený čisto z pamäťovej peny, vždy obsahuje ešte ďalší typ peny známe napr. ako studené, BIO alebo PUR. Dôležité ale je, ako vysokú vrstvu lenivej peny matrac obsahuje. Platí, že čím vyššia, tým lepšie vlastnosti.

Penový matrac neukladajte na pevnú dosku

Všetky penové matrace, teda aj matrac z lenivej peny, majú veľkú výhodu v tom, že sú veľmi pružné a prispôsobivé. Keď si ho priveziete domov, môžete ho pokojne uložiť do rámu vašej starej postele.

  • Penový matrac znesie akýkoľvek typ roštu, latkový aj pevný alebo polohovací lamelový.
  • Neukladajte ho na pevnú dosku, na ktorej by zo spodnej strany nedostatočne vetrala a vlhla.

Pre maximálny komfort odporúčame uložiť penový matrac na lamelový rošt. Ideálne rozostupy jednotlivých lamiel by nemali byť väčšie ako 4 centimetre. A to z jednoduchého dôvodu, aby nedochádzalo k preťažovaniu v miestach, kde matrac oporu nemá.

Lamelové rošty sa vyrábajú buď pevné, alebo polohovacie. Voľba už je len na vás a vašom využívanie postele.

  • Pevný lamelový rošt postačí v prípade, že v posteli skutočne len spíte.
  • Polohovateľný rošt oceníte, trávite ak v posteli veľa času, či už dobrovoľne pri čítaní alebo napríklad sledovaní filmov, alebo zo zdravotných dôvodov, ktoré vám nedajú inú šancu. V takom prípade zvážte trochu vyššiu investíciu do elektricky ovládaného roštu.

Ak si nebudete s výberom roštu predsa len vedieť rady, nebojte sa opýtať aj predajcu matraca. Mal by vám vedieť poradiť rovnako ako špecialista na predaj postelí a roštov.

Tiež sa ti môže páčiť