Využite záhradný altánok naplno. 3 tipy, ako na to

podľa spravca
0 komentár
Využite záhradný altánok naplno. 3 tipy, ako na to

Máte záhradu a premýšľate nad altánom? Altánok je skvelá možnosť, ako využiť a spríjemniť si čas na záhrade. Ale nemusí byť len na relax, záhradný altánok využite aj inými spôsobmi.

1.      Záhradná svadba či slávnosť

Plánujete malú svadbu len s rodinou a niekoľkými priateľmi? Alebo chcete teplé dni využiť na oslavu? Záhradné altánky sú k tomu ako stvorené. Navyše, svadby v záhrade zase naberajú na popularite a altánok vám pri tej príležitosti poslúži na svadobný obrad. V prípade väčšieho altánu v ňom môžete usporiadať aj oslavu, stačí ho trochu vyzdobiť, pridať svetielka a dokonalá atmosféra je na svete.

2.      Zázemie pre záhradkárov

Efektívne využijú altánok aj všetci záhradkári. Môžete v ňom vytvoriť priestor pre skladovanie záhradného náčinia alebo doňho ukryť kvety pred nepriaznivým počasím. Okrem toho altán skvelo využijete aj ako pracovné miesto, v ktorom môžete pripravovať sadenice, spracovávať dozreté plody alebo rôzne majstrovať. Čo takto vyrobiť si nový záhon?

3.      Domáce wellness na vzduchu

Oddych a relax k altánu isto patria. No nemusíte v ňom mať len pohodlné kreslá. Netradične môžete altánok využiť aj na domáce wellness. Hravo doňho umiestnite mobilnú vírivku alebo si v jeho blízkosti postavte saunu a domáce kúpele máte pod nosom.

Altán na pevnom základe

Nech už sa rozhodnete altán využívať akýmkoľvek spôsobom, nezabúdajte na to, že by mal vždy stáť na pevnom, ideálne betónovom základe. Tak vám poskytne rovnú plochu pre stôl, kreslá, alebo iné veci. Siahnuť môžete po obľúbených montovaných kovových altánoch, ktoré jednoducho rozmontujete a presuniete na iné miesto. Drevené altány sú ale na druhej strane stabilnejšie.

Tiež sa ti môže páčiť