Základné veci, ktoré by ste mali vedieť o roštoch do postele

podľa spravca
0 komentár

Súčasťou postele nie je len jej rám a matrac, ale aj rošt. Ten je pre kvalitu spánku rovnako dôležitý ako spomínaný matrac, preto by ste nemali kupovať hocijaký výrobok. Okrem výberu je dôležitá aj starostlivosť, ktorá vám vie predĺžiť jeho životnosť o niekoľko rokov.

Nie je rošt, ako rošt

Ešte predtým, ako sa rozhodnete kúpiť nový rošt, je potrebné vedieť, že každý sa niečím odlišuje. Rošty na posteľ rozdeľujeme na dve základné skupiny a to lamelové a segmentové. Lamelový rošt sa odlišuje najmä počtom lamiel, ale aj ich šírkou a uložením. Zabudnúť nemôžeme ani možnosti ich nastavovania a vzdialenosť medzi nimi.

Segmentové rošty sú vyššej kategórie, pretože dokážu ideálne rozložiť váhu človeka a reagujú na zaťaženie individuálne v každom jednom bode matraca. Tento typ roštu prináša lepšiu spoluprácu s matracom, čím dosiahnete lepší efekt a spokojnosť pri spánku. Lamelový aj segmentový rošt je možné zakúpiť v troch variantách a to manuálny, polohovateľný a nepolohovateľný. Ak sa rozhodnete pre pružný rošt, ten vám poskytne nielen potrebné spevnenie, ale aj zmäkčenie a to v rôznych častiach tela. Telo zostáva vždy v prirodzenej polohe a to pri spánku na boku, bruchu a aj na chrbte.

V tomto prípade dokáže matrac dokonale kopírovať tvar vášho tela a nebude vás nútiť počas noci otáčať sa z jednej strany na druhú. Pokojne budete môcť spať v jednej polohe bez toho, aby vám po dlhých hodinách tuhlo svalstvo. Netreba zabúdať na to, že rošt a matrac majú mať spolu zdravotný význam pre celý organizmus. Ak sa budete budiť zničený a unavený viac, ako keď ste išli spať, niečo nie je v poriadku. V tom prípade je nutné čo najskôr odhaliť chybu a urobiť nápravu.

Starostlivosť o posteľový rošt

Možno ste počuli o tom, že matrac potrebuje svoju starostlivosť, no tak isto je nevyhnutná aj pre posteľový rošt. Bez nej nedokáže plniť svoje poslanie a spánok na takejto posteli nemusí byť kvalitný a ani zdravý. Ak chcete, aby vám rošt vydržal dlhé roky počas ktorých nezmení svoje vlastnosti, mali by ste dodržiavať niekoľko pravidiel. Jedným z nich je, že ho treba udržiavať v suchom prostredí a vždy by mal pod neho prúdiť vzduch. Aspoň dvakrát ročne ho odporúčame utrieť vlhčenou handričkou a to nielen plastové časti, ale aj drevené. Ak máte doma polohovateľný rošt, je dobré raz za rok jeho pohyblivé časti premazať olejom. Vďaka jednoduchým tipom, ako sa starať o rošt vám dokáže vydržať dlhé roky bez toho, aby ste investovali financie do nového.

Tiež sa ti môže páčiť