Závesné hojdacie kreslo 5-krát inak. Kde všade sa hodí?

podľa spravca
0 komentár
Závesné hojdacie kreslo 5-krát inak. Kde všade sa hodí?

Ak môžeme nájsť rebrík v spálni, lavičku v obývačke a saunu v pivnici, prečo sa neotvoriť aj možnostiam, kde všade sa dá pohodlne pohojdať na modernom závesnom kresle? Inšpirujeme vás?

Hojdačka na starom strome

Máte na dvore starší a pevný strom, ktorý má zdravé konáre? Hojdacie kreslo môžete zavesiť priamo na niektorú zo silnejších vetiev. Treba nájsť tú správnu výšku a miesto, kde sa budete vedieť dobre odrážať nohami a nebude vás mrzieť vyšliapaná tráva. Poobzerajte sa aj po okolí.

Hojdať sa pri myšlienke šípovej ruže za chrbtom nie je žiadna slasť! Pokiaľ takýto strom na dvore nemáte, môžete si vyrobiť pevnú drevenú konštrukciu, na ktorú umiestnite hák. Ak ju necháte zarásť popínavými druhmi rastlín, získate nielen štýlovú hojdačku, ale aj peknú záhradnú pergolu.

Romantika v zimnej záhrade

Zimná záhrada v lete poteší ideálnou klímou vďaka vlhkosti stúpajúcej z rastlín, a v zime zasa príjemnou vôňou a sviežimi farbami. Kto by sa nechcel v takomto prostredí zdržať trochu dlhšie pri šálke čaju alebo dobrej knihe?

Závesné hojdacie kreslo môžete umiestniť na pevný strešný trám, ale aj na konštrukcie určené pre závesné kreslá. Ak ste si zvolili hojdacie kreslo typu vajíčko, umiestnite ho tam, kde je preň dostatok voľného miesta. Čím lepšiu výplň bude mať hojdacie kreslo, tým pohodlnejšie sa vám v ňom bude sedieť. V zime mäkké vankúše navyše aj zahrejú.

Moderná súčasť detských a študentských izieb

Závesné kreslo by pokojne mohlo byť umiestnené aj v spálni a nikto by sa na vás škaredo nepozrel. Čo je lepší spánkový rituál ako sa pred spaním nechať ukolísať pri dobrej knihe v hojdacom kresle?

Kde sa však hodí ešte viac? Do detských a študentských izieb! Vytvorte svojim deťom útulný kútik, v ktorom môžu študovať, sledovať filmy alebo sa venovať svojim záľubám. Od štýlu zvoleného hojdacieho kresla sa bude odvíjať celkový dizajn izby. Úlohu zohrá aj materiál textílií či ich vzory. Už nejde len o to kvalitne sa pohojdať, ale aj popásť si oči.

Obývačke sa tiež hodí

Nech je vaša obývačka zariadená v akomkoľvek štýle, hojdacie závesné kreslo ju príjemne doplní. Stačí si len zvoliť správny materiál a typ kresla. Môžete si byť istí, že väčšina hostí sa bude chcieť usadiť práve tam.

Hojdať sa je zábavné! Macramé alebo látkové hojdacie kreslá sa hodia do obývačiek, v ktorých dominujú prírodné prvky a drevený nábytok. Hojdačky s pevným výpletom pristanú aj klasicky zariadeným domácnostiam.

Každý kút ho túži mať!

Súkromné i komerčné wellness centrá, pracovne, čakárne v kozmetických salónoch, okolie bazénov, fotografické kútiky, podniky s vlastnými terasami… Všade vynikne a vytvorí útulnú, domácu a relaxačnú atmosféru.

Zaiste nám však dáte za pravdu, že tento typ kresla sa najviac hodí na terasy, balkóny či záhrady, kde pekne dopĺňa záhradný nábytok. Umožňuje užiť si relax v prírode bez toho, aby ste sa vzdali svojho komfortu.

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť