Zorientujte sa v LED svete

podľa spravca
0 komentár
Zorientujte sa v LED svete

Viete si predstaviť svoju domácnosť bez svetla? Ak je vaša odpoveď nie, prečo si nedoprajete niečo viac, než len klasické osvetlenie? Nudné lustre ledabolo zavesené na strope alebo stolná lampa od babičky nemôžu spĺňať súčasné požiadavky po estetickej i energetickej stránke. Budúcnosť patrí LED žiarovkám a LED pásikom.

Prečo sa LED žiarovky a svetlá oplatia

Ak máte doma stále klasické žiarovky, mali by ste sa ich rýchlo zbaviť. Nielenže sú nebezpečné, ale aj drahé. Iste budete oponovať, že nie sú drahé, veď stoja zopár centov. Ich cena na pulte obchodu však nie je smerodajným ukazovateľom úspornosti. Takáto klasická žiarovka vám vydrží len krátku dobu a priam žerie elektrickú energiu. Oproti tomu ledprodukt t.j. LED žiarovka vám bude slúžiť dlhé roky a na svoju prevádzku potrebuje len minimum energie. Rozrátajme si to na drobné a pozrime sa, čo vám kúpa LED žiarovky prinesie:

  • LED žiarovka vydrží svietiť až 80 tisíc hodín resp. 10 rokov.
  • LED žiarovka nepremieňa energiu na teplo, ale na svetlo. Usporí až polovicu nákladov na svietenie.
  • LED žiarovka svieti ihneď po zapnutí svetla, má plný výkon v prvej sekunde od aktivácie.
  • LED žiarovka je bezpečná, nehrozí vám popálenie alebo riziko požiaru.
  • LED žiarovka šetrí životné prostredie – neobsahuje ortuť a ani toxické látky.

Variabilné LED pásiky

Pomocou LED svietenia ušetríte a zároveň môžete vyčarovať svetelné variácie, ktoré by ste s inými druhmi svietenia nedosiahli. LED technológie sa nevyužívajú len na výrobu žiaroviek. Čoraz častejšie sa s nimi môžete stretnúť aj vo forme LED pásikov. Čo sú to LED pásiky? Ide o pružné plošné spoje, do ktorých sú vsadené LED diódy. Zo spodnej strany pásika býva umiestnená obojstranná lepiaca páska, pomocou ktorej pás prilepíte na požadované miesto. Vďaka ohybnosti sa LED pásiky využívajú ako doplnkové svietenie v domácnostiach, náladové svietenie v zábavných podnikoch či podsvietenie automobilov. LED pásy sú zdrojom svetla a zároveň dotvárajú atmosféru. Dajú sa nalepiť na akýkoľvek povrch a ich inštalácia je veľmi jednoduchá aj pre laika. Vybrať si môžete z bielych LED diód alebo vsadiť na RGB LED pás t.j. farebné prevedenie. RGB LED pás má vo svojej konštrukcii vsadené tri farebné diódy – červenú, modrú a zelenú. Z tejto kombinácie farieb sa dá vytvoriť akákoľvek požadovaná farba. LED pásiky s vyšším výkonom (od 12W) je potrebné chrániť proti prehriatiu. Na ochranu slúžia hliníkové profily resp. lišty, do ktorých sa pás nalepí. Pre lepšiu predstavu o variabilite a možnostiach LED svietenia kliknite na stránky e-shopu ledprodukt.sk, ktorý sa stal víťazom ceny kvality Shop roku 2018.

 

Tiež sa ti môže páčiť