Zútulnenie nášho bývania: ako na to?

podľa spravca
0 komentár

Zariaďujeme si byt a podľa nášho zoznamu tam máme všetko, no nám tam stále niečo chýba. Kto by to nepoznal?

Vtedy je čas na to, aby sme skúsili naše bývanie zútulniť, zdomácniť. Ako prvé by sme mali siahnuť po nejakom kúsku, ktorý spraví výraznu zmenu v našej domácnosti. Nie je pravidlo, aby všetko čo máme doma bolo bezpodmienečne praktické.

No pokiaľ sa poriadne zamyslíme, môžeme mať 2 v 1. To znamená, že vyberieme niečo, čo bude praktické, no zároveň aj výrazné, pekné. Designový nábytok je výborná možnosť, ktorá bude spĺňať praktickú, no zároveň aj estetickú funkciu.

Doplnky sú dôležité

Ako sa hovorí doplnky tvoria celok. A to je pravda pri všetkom, rovnako aj pri zariaďovaní nášho domova.

Osobné maličkosti

Avšak ak nám chýba pocit domova, mali by sme si zaobstarať niečo, čo bude možno trošku osobné, niečo na čo máme pekné spomienky, zaradíme do našej domácnosti naše obľúbené farby. Môžeme vystaviť viac rodinných fotografií, nechať si spraviť fotoobraz, kalendár s rodinnými fotografiami.

Citáty

Samozrejme, aj dobrého veľa škodí, avšak motivačné citáty, či už na obrázkoch, vankúšoch, šálkach, sú veľmi milé. Častokrát môžu byť  podporné, potešujúce. Polichotia oku, i srdcu.

Exkluzívne doplnky

Na to, aby sme priniesli do nášho domu, či bytu nádych luxusu, nepotrebujeme mať celé bytové zariadenie v hodnote niekoľko desiatok tisíc. Pri výbere nábytku sa ale môžeme držať pravidla: v jednoduchosti je krása.

O to jednoduchšie bude, vniesť nádych luxusu do nášho bývania, za pomoci doplnkov.

Pri výbere doplnkov, ktoré majú spĺňať tento účel, sa zameriavame zvyčajne na veľkolepé luxusné lustre, lampy, luxusný porcelán Villeroy Boch, štýlové nástenné hodiny a podobne..

Na čo myslieť pri zútulňovaní domácnosti?

Nech sa rozhodneme pre akúkoľvek možnosť, ako zútulniť náš domov, myslime na pár vecí:

  • výber farieb je dôležitý
  • menej je niekedy viac
  • buďme praktickí.

Robme všetko preto, aby domov bol miesto, kde sa cítime dobre, bezpečne a hlavne tam musíme byť šťastní.

 

 

 

Tiež sa ti môže páčiť